>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Stružnice

Stružnice

Máchův kraj

Stružnice, 470 02

Telefon: +420 487 861 290
E-mail: oustruznice@raz-dva.cz
Web: www.obecstruznice.cz

Obec Stružnice leží asi 6 km západně od České Lípy.

Obec se skládá ze čtyř částí - Stružnice, Jezvé, Stráže u České Lípy a Bořetína. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1281, kdy je zapsána jako součást Klinštejnského panství. První zmínka o obci Jezvé je datována k roku 1197. Je to jedna z nejstarších obcí Českolipska. V roce 1577 byla na žádost Jana z Vartemberka povýšena císařem Rudolfem II. na městečko. Při tomto povýšení dostalo Jezvé také znak s vartemberskými emblémy doložený pečetidlem s letopočtem 1579. Tento znak používalo Jezvé i později, když mu byl odebrán městský status a městečko pokleslo znovu na ves.

Dnes má obec Stružnice převážně zemědělský a rekreační charakter. Leží v rovinatém terénu mělkého a širokého údolí zvlněného toku řeky Ploučnice. V obci stojí kostel sv. Vavřince, zajímavé je také Mariánské sousoší na náměstí, most přes řeku Ploučnici se sochou sv. J. Nepomuckého a hřbitovní kaple v Jezvé.

Fotogalerie

Stružnice

Stružnice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load