>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Staré Křečany

Staré Křečany

České Švýcarsko

Staré Křečany, 407 61

Web: www.krecany.cz

Obec se nachází na severozápadě Lužických hor uprostřed Šluknovského výběžku, v těsné blízkosti západního okraje Rumburku.

Ve středověku zde vedla tzv. "solná stezka" - obchodní cesta od Baltu na jih. V době, kdy zde vládli páni z Berku, se Karel IV. dohodl, že toto území nikdy nebude prodáno Míšeňskému království. V roce 1633 byly Staré Křečany zplundrovány Švédy a Sasy a nově obec vznikla v roce 1686.

Kostel sv. Jana Nepomuckého byl postaven v letech 1736 - 1741 v pozdně barokním stylu. Raritní je tzv. chlebová klenba, kterou mají pouze 4 kostely v republice. U kostela je fara s mansardovou střechou.

V obci se nachází několik roubených chalup ze 17. - 18. století, které jsou dnes chráněnou kulturní památkou. Obec je jako stvořená pro výlety do Národního Parku České Švýcarsko, kde se nachází množství zajímavých míst a přírodních památek.

Fotogalerie

Staré Křečany

Staré Křečany

 
Staré Křečany

Staré Křečany

 
Staré Křečany

Staré Křečany

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load