>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Kostel sv. Barbory, Rynoltice

Kostel sv. Barbory, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Rynoltice, 463 53

Původně barokní kaple sv. Barbory byla postavena v roce 1669. O století později byla přestavěna na kostel s hranatou věží.

Tato obdélná, půlkruhově ukončená stavba má na západní straně hranolovou věž, uvnitř je tříramenná dřevěná kruchta a na klenbě lodi je nástropní malba Apoteózy sv. Barbory z 18. století.

Pozoruhodná je vnitřní figurální výzdoba hlavního oltáře a kazatelny, kde najdeme Obraz sv. Barbory od pražského malíře Josefa Quaissera. Sochy sv. Markéty, sv. Kateřiny, sedících evangelistů a pískovcová křtitelnice byly zničeny. Na bočních oltářích Panny Marie Karlovské a sv. Jana Nepomuckého jsou kopie obrazů J. J. Heinsche.

Na návsi nedaleko kostela se nachází sousoší z roku 1753. Je zvláštní tím, že stejná socha představuje z jedné strany sv. Václava a z druhé strany sv. Jana Nepomuckého. Podstavce zdobí výjevy z legend o obou světcích.

Církevní památky: kostely

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load