>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Rybniště

Rybniště

Lužické hory a Žitavské hory

Rybniště, 407 51

Telefon: +420 412 381 121
E-mail: starosta@obecrybniste.cz
Web: www.obecrybniste.cz

Město Rybniště leží mezi městy Chřibská a Krásná Lípa, nachází se na území CHKO Lužické hory.

Nejstarší částí obce je Chřibská Nová ves, která byla založena kolem roku 1480 tehdejším majitelem tolštejnského panství baronem Šlejnicem. V 16. století přešla do majetku Kinských a stala se součástí českokamenického panství.

Obyvatelé obce se věnovali různým řemeslům, vyráběl se zde manšestr a od roku 1873 byla v Chřibské sklárna. V roce 1863 se Nová Chřibská stala dočasně samostatnou obcí.

Zajímavostí je, že obcí probíhá evropské rozvodí a úmoří. V osadě Na sedle stojí několik domů, z jejichž střech odtéká jedním směrem voda do Baltického moře a druhým směrem do moře Severního.

Dominantou obce je secesní kostel sv. Josefa z roku 1911. Je dílem Antonína Mollera z Varnsdorfu. Kaple Tří králů pochází z roku 1775. Nachází se v části zvané Na sedle, nedaleko místa evropského rozvodí. Stojí při zelené turistické značce.

Město leží v oblasti, kde se prakticky potkávají hranice Národního parku České Švýcarsko a CHKO Lužické hory. Proto je město a okolí turisticky vyhledávaným místem, především milovníky pěší turistiky, cykloturisty a horolezectví.

Příloha

Fotogalerie

Rybniště

Rybniště

 
Rybniště

Rybniště

 
Rybniště

Rybniště

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load