>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Růžová

Růžová

České Švýcarsko

Růžová, 405 02

Web: www.obec-ruzova.cz

Obec Růžová leží severně od Děčína, v oblasti CHKO Labské pískovce. Rozkládá se při úpatí Růžovského vrchu v nadmořské výšce 280-350 m.n.m. K obci náleží také osada Nový Svět a Kamenická Stráň.

První zmínky o obci pocházejí z roku 1352. Mezi historické památky obce patří kostel sv. Petra a Pavla z roku 1711, který byl v roce 2000 znovu vysvěcen, a zbytky původního Dolského mlýna, který sloužil jako výletní restaurace při dolní stanici člunové dopravy v Srbskokamenické soutězce. V památkově chráněné zóně v osadě Kamenická stráň se dochovaly prvky původní lidové architektury.

Nedaleký Pastevní vrch - Hutberg nabízí nádherný kruhový výhled na Lilienstein, Papstein, Kaiserkrone, Sněžník, Milešovku, Vlčí horu a další zajímavosti v okolí. Oblíbená je i indiánská vesnička Březová. Okolí Růžové nabízí široké možnosti pěších i cyklistických výletů k Divoké a Tiché soutěsce, na Mezní louku, Růžovský vrch či do Dolského mlýna. Na naučné stezce okolím Růžové je možno vidět linie opevnění z II. světové války.

Fotogalerie

Růžová

Růžová

 
Růžová

Růžová

 
Růžová

Růžová

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load