>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Roprachtice

Roprachtice

Krkonoše

Roprachtice, 513 01

Telefon: +420 481 593 420
E-mail: ouroprachtice@tiscali.cz
Web: www.obecroprachtice.cz

Obec Roprachtice leží asi 3 km jižně od Vysokého nad Jizerou a asi 7 km severozápadně od Jilemnice. Rozkládá se v pěkné kopcovité krajině v údolí Hrádeckého potoka pod vrchy Chlum a Farský.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1352. Nepřehlédnutelnou dominantou Roprachtic je kostel Nejsvětější Trojice z roku 1766. Z roku 1793 pochází zajímavá budova místní fary. Tu dal vystavět patron kostela hrabě Caretto Millesimo. Nad vchodem fary je dosud jeho hraběcí znak.

Milovníci filmových míst mohou Roprachtice navštívit i jako místo natáčení několika filmů – nejznámějšími jsou Krakonošovi lyžníci a Zapomenuté světlo.
Najdete zde lidovou architekturu podkrkonošských roubených chaloupek. Daleké rozhledy vám poskytne rozhledna U borovice.
Zajímavostí Roprachtic jsou také dva pískovcové smírčí kříže. Oba stojí nedaleko od sebe poblíž již rozpadlé samoty „Kozina“ u silnice vedoucí k Vysokému n. Jizerou. Na menším kříži, ukrytém v křoví, se dochoval letopočet 1736. Větší kříž stojící na bývalé pastvině je dobře vidět ze silnice.

Obcí vede několik cyklistických stezek křižujících blízké okolí. Lyžaři mohou využít nabídky některého ze zimních středisek Krkonoš. Nejbližší lyžařský areál se nachází ve Vysokém, v Pasekách a Jablonci nad Jizerou.

Příloha

Otevírací doba

Po 8:00 - 13:00
Út - St 15:00 - 20:00
Úřední hodiny OÚ Roprachtice. Pátek: 15:00 – 17:30 (1. pátek v měsíci)

Fotogalerie

Roprachtice

Roprachtice

 
Roprachtice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Roprachtice

 
Roprachtice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Roprachtice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load