>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Peřimov

Peřimov

Krkonoše

Peřimov, 512 04

Telefon: +420 481 543 264
E-mail: obec.perimov@tiscali.cz
Web: www.obecperimov.cz

Obec Peřimov leží na úpatí Krkonoš, asi 3 km západně od Jilemnice, v údolí potoku Olšina.

Nad obcí se vypínají vrchy Strážník (610 m n. m.) a Hrobka (509 m n.m.). Na Strážníku je unikátní chráněné naleziště hvězdovce, který lze jinak nalézt pouze v Severní Americe.

Peřimov byl založen v 15. století a patřil pod panství Kumburské. V 19. století byl několikrát zasažen nepřízní počasí – záplavy, vichřice a také se na něm do velké míry podepsala první světová válka, kdy čtvrtina mužů Peřimova musela narukovala a 35 jich zahynulo nebo bylo zraněno.

V obci se nachází několik památek zapsaných v ústředním seznamu nemovitých kulturních památek Ministerstva kultury ČR: Chalupa č. p. 16. Jedná se o roubenou stavbu, v níž se dochovala pouze velká světnice a kvalitní lomenice. Statek „Na Skalí“ č. p. 76. Statek, který byl postaven roku 1847, stojí ve velmi svažitém terénu nad místním potokem. Kříž, který se nachází ve střední části obce, v blízkosti objektu bývalé školy. Jedná se o kříž ze šedého pískovce, jehož podstavec je bohatě zdobený profilovanými římsami. Most přes Jizeru – technická památka postavená v letech 1911–1912, jedna z prvních železobetonových mostních konstrukcí v našich zemích. Rozpětí mostu je 45 m. Koncem 90. let proběhla jeho rozsáhlá rekonstrukce. Mezi další kulturní památky patří i kříž v horní části obce a památník obětem 1. světové války v prostranství před budovou bývalé školy.

Z Peřimova není daleko za zimními radovánkami do lyžařských center jako jsou Špindlerův Mlýn, či Rokytnice nad Jizerou, nebo na pěší túry za krásami Krkonoš.

Virtuální prohlídka obce Peřimov.

Příloha

Otevírací doba

Po 15:00 - 18:00
St 15:00 - 18:00
Úřední hodiny obecního úřadu pondělí a středa.

Fotogalerie

Peřimov

Peřimov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load