>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Lobendava

Lobendava

Šluknovsko

Lobendava, 407 84

Telefon: +420 412 397 928, +420 412 397 928
E-mail: podatelna@obeclobendava.cz, podatelna@obeclobendava.cz
Web: www.obeclobendava.cz

Obec Lobendava leží v nejsevernější části Šluknovského výběžku a je tak nejseverněji položenou obcí České republiky. Rozkládá se v údolí Lučního potoka.

První písemná zmínka o obci je datována k roku 1449, přičemž podle místní kroniky ves vznikla již někdy na přelomu 12. - 13. století. Podle některých názorů byla obec založena již kolem roku 1086 Wiprechtem z Grojče (zeť krále Vratislava II.), což by ji řadilo k nejstarším sídlům Šluknovského výběžku. Až do poloviny 14. století zde probíhala řízená kolonizace pány Berky z Dubé a Hohnštejna. Tou dobou se v této oblasti rýžovalo zlato, což dokumentují některé místní názvy jako Zlatý potok a některé pozůstatky rýžování - zbytky sejpů.

Dominantou obce je barokní areál kostela Navštívení Panny Marie s budovou bývalé fary. Východním směrem od obce se nachází Anenský vrch s křížovou cestou a poutní kaplí sv. Anny. Jižním směrem od Lobendavy leží CHKO Labské pískovce - České Švýcarsko, která v sousedním Německu přechází do CHKO Saské Švýcarsko.

Fotogalerie

Lobendava

Lobendava

 
Lobendava

Lobendava

 
Lobendava

Lobendava

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load