>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Liběchov

Liběchov

Máchův kraj

Liběchov, 277 21

Telefon: +420 315 697 016
E-mail: ou@libechov.cz
Web: www.libechov.cz

Obec Liběchov leží 7 km severně od Mělníka, na jižním okraji malebné a turisticky atraktivní oblasti Kokořínska.

První zmínka o Liběchovu pochází ze 14. století. V obci pobývalo několik významných osobností své doby: Jan Hus, František Palacký, Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl a jiní. Z historických památek v Liběchově najdeme kostel sv. Ducha a sv. Hrobu. Barokní kostel sv. Ducha z roku 1654 stojí na kopci nad obcí s níž jej spojuje křížová cesta. Hraběcí kaple se nachází v lese mezi Chcebuzí a Liběchovem. Byla vystavěna na paměť krvavého přepadení hraběte J.V.D.Claryho v roce 1720. Dominantou obce je však barokní zámek, ve kterém se nachází expozice asijských kultur Náprstkova muzea.

Několik let na zámku působil později známý sochař Václav Levý, který v okolních skalách vytesal zajímavé sochy - známé Čertovy hlavy, jeskyni Klácelku, Harfenici a další. Tyto sochy jsou rozmístěny v okolí obce Liběchov a nedalekých Želíz a jsou zajímavým tipem na výlet pro turisty přijíždějící do této oblasti. I další okolí obce nabízí řadu turisticky zajímavých míst, například zámek Mělník, či hrad Kokořín. Celá oblast je protkána řadou cest a stezek pro turisty a cyklisty.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load