>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Janův Důl

Janův Důl

Lužické hory a Žitavské hory

Janův Důl, 463 52

Telefon: +420 778 526 146
E-mail: obec_januvdul@volny.cz
Web: januvdul.info

Obec Janův Důl leží jihozápadně od Liberce a severozápadně od Českého Dubu, u obce Osečná. Nachází se v údolí, kterému dominuje Ještědský hřeben s horou Ještěd.

Samostatná podhorská obec je poprvé doložena v roce 1569. Zástavba je z velké části soustředěna podél silnice Dolní Paseky - Osečná, vzdálené jsou pouze její části Suchý Janův Důl a Zadní Ves. Lidové roubené chalupy se zde střídají s novou zástavbou. Budova bývalé školy je dnes sídlem obecního úřadu. Drobnou památkou je kaplička z roku 1796.

Obec Janův Důl se nachází v klidném a pěkném prostředí a je ideálním místem k turistickým výletům. Turistická cesta procházející obcí směřuje do blízkosti Jenišovského mlýna k hlavnímu prameništi Ploučnice. Rekreační nabídku představuje areál Camping 2000, který byl vybudován z bývalé zemědělské usedlosti.

Fotogalerie

Janův Důl

Janův Důl

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load