>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Malý okruh Prachovskými skalami

Prachovské skály, autor: Petr Kamenický

Český ráj

Brada-Rybníček

Web: https://prachovskeskaly.com/cs/turistika

Malý okruh mohou využít návštěvníci Prachovských skal pro krátkou procházku a letmé seznámení se s dominantami Prachovských skal.

Délka trasy: cca 2 km

Průběh trasy: Turistická chata Točenice - Malá Fortna - k vyhlídce Českého ráje - rozcestí U buku - odbočka k vyhlídce Míru - rozcestí nad Císařskou chodbou - Císařská chodba - turistická chata

Stejně jako velký okruh začíná i tento u Turistické chaty, odkud se vydáme po žluté turistické značce spolu s dalšími turistickými značkami směrem k ústí Císařské chodby. (Malá zajímavost - jen v málo místech se setkáte s turistickým značením ve kterém jsou obsaženy všechny barvy turistického značení - jako právě zde). U ústí Císařské chodby se okruh dělí. Zvolit můžeme jakýkoliv směr. My odbočíme vpravo a po schodišti začínáme stoupat myší dírou (Malá Fortna) až na vyhlídku Českého ráje. Odsud se dá shlédnout značná část turisticky atraktivního území Prachovských skal. Z vyhlídky zamíříme k rozcestí U buku a odtud společně se zelenou značkou navštívíme vyhlídku Míru nad Císařskou chodbou, kudy budeme později sestupovat. Dále pak pokračujeme až na rozcestí. Nad císařskou chodbou odkud začneme společně s červenou značkou sestupovat Císařskou chodbou zpět k Turistické chatě. Jak si můžeme všimnout ne nadarmo dostala Císařská chodba tak honosné jméno. Po průchodu Císařskou chodbou se ocitáme opět na místě odkud jsme vystupovali myší dírou (Malou Fortnou) po schodech vzhůru. Zbývá nám tedy jen vrátit se zpět k Turistické chatě.

Příloha

Fotogalerie

Vyhlídka Českého ráje, autor: Ondřej Littera

Vyhlídka Českého ráje

 
Prachovské skály, autor: Petr Kamenický

Prachovské skály

 
Turistická chata Klubu českých turistů, autor: jan špelda

Turistická chata Klubu českých turistů

 
Vyhlídka Českého ráje, autor: jan špelda

Vyhlídka Českého ráje

 
Prachovské skály, autor: Lucie Rovenská

Prachovské skály

 
Prachovské skály, autor: jan špelda

Prachovské skály

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load