>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Naučná stezka o mokřadech

Naučná stezka

Máchův kraj

Ješovice 1
Liběchov, 277 21

Naučná stezka procházející oblastí mokřadů v CHKO Kokořínsko.

Počet zastavení: 7

Délka trasy: 30 minut

Popis trasy: V roce 2001 vznikla naučná stezka, která si dala za cíl přiblížit mokřady v CHKO Kokořínsko široké veřejnosti. Jejím cílem je ukázat, že se nejedná o území, ve kterém roste jen plevel a žijí pouze komáři. Tato stezka vám přiblíží mokřady v úplně jiném světle. Představí Vám území, která mají vysokou biologickou hodnotu; území, ve kterých se skrývá spousta chráněných živočichů a rostlin a území, která mají svou nezaměnitelnou funkci v krajině.

Čeká Vás sedm zastavení na kterých se dozvíte základní informace o mokřadech Liběchovky a Pšovky, o ovlivnění těchto biotopů činností člověka (zastavení Rákosiny a ostřicové porosty), o původní vegetaci kolem menších toků (zastavení Mokřadní olšiny), o samotné Liběchovce (z. Potok Liběchovka), dále se zde dočtete několik informací o managementových zásazích na těchto území v CHKO Kokořínsko (z. Péče o mokřady), o stojatých vodách a o funkci mokřadů v krajině.

Na stezce není žádné převýšení - půjdete stále po rovince, ovšem vzhledem k tomu, že stezka vede po vyšlapané pěšince a po povalových chodníkách, není vhodná pro kočárky nebo invalidní vozíky. Celá procházka Vám zabere cca 30 min.

Fotogalerie

Naučná stezka

Naučná stezka

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load