>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Naučná stezka Ralsko

Naučná stezka Ralsko, autor: Milan Drahoňovský

Máchův kraj

Mimoň

Naučná stezka Ralsko začíná v zámeckém parku v Mimoni a poté se napojuje na červenou turistickou značku, která vede až ke zřícenině hradu Ralsko. Stezka je určena především dětem z druhého stupně základních škol, ale s pomocí učitele nebo rodičů zvládnou většinu úkolů i děti mladší.

Délka trasy: 11 km

Stezka je rozdělena na dvě části:
1) Zámecký park - 4 zastavení
2) Vranovská alej - Ralsko - 10 zastavení

Jednotlivá zastavení jsou značena erby s číslem uprostřed. Ke každému zastavení jsou pro děti zhotoveny zábavné pracovní listy s různými úkoly, které je hravou formou seznámí s rostlinami, živočichy, geologií a částečně i historií Ralska a jeho okolí. Celou stezkou děti provází rytíř Jan z Ralska. Pracovní listy jsou součástí tohoto CD, můžete si je tedy pro sebe a pro děti vytisknout.

Pro dospělé jsou vytištěny informační letáky s popisem jednotlivých zastavení. Letáky je možné si vyzvednout na těchto místech: Gymnázium Mimoň, DDM Vážka a Informační centrum v Mimoni. Popis jednotlivých zastavení rovněž naleznete na tomto CD.

Veškeré materiály týkající se naučné stezky včetně aktualizací pracovních listů naleznete také na internetových stránkách Gymnázia Mimoň www.gymi.cz.

Celková délka trasy včetně cesty zpět je asi 11 km. První část - Zámecký park - je celkově nenáročná a lze ji zvládnout i s plněním úkolů přibližně za 1-1,5 hodiny. Druhá část - z aleje až na Ralsko - je časově i fyzicky náročnější. Samotný výstup na vrchol trvá asi 2 hodiny, s plněním úkolů pak 3-4 hodiny. Stezku lze samozřejmě absolvovat celou najednou, ale doporučujeme spíš projít každou část zvlášť.

Příloha

Fotogalerie

Naučná stezka Ralsko, autor: Milan Drahoňovský

Naučná stezka Ralsko

 
Naučná stezka Ralsko - Vranovské skály, autor: Milan Drahoňovský

Naučná stezka Ralsko - Vranovské skály

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load