>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Safari park Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

Krkonoše

Štefánikova 1029
Dvůr Králové n. Lab., 544 01

Telefon: +420 499 311 295, +420 499 311 236
GSM: +420 770 123 218
E-mail: info@zoodvurkralove.cz
Web: www.safaripark.cz, www.facebook.com/safariparkdvurkralove

Dvorská zahrada byla založena v roce 1946. Od této doby se změnila z původního malého zoo-koutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě.

Královédvorský Safari park vznikl na území původního soukromého parku s kopií renesančního zámku v blízkosti Vídně, který nechal v roce 1905 postavit továrník Richard Neumann. Po znárodnění textilního průmyslu v roce 1945 vzniklo ve vile městské Vlastivědné muzeum, jehož součástí se postupně staly klece s evropskými zvířaty – základ budoucího Safari parku.

V současné době dosahuje Safari park výjimečných světových úspěchů v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a řady druhů antilop. V Safari Parku Dvůr Králové vás čekají ty pravé africké zážitky – opravdové safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a jediné Lví safari ve střední Evropě. Počtem držených zvířat je největším Safari parkem u nás a je jedním z nejznámějších i nejslavnějších českých Safari parků. Zároveň je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější parky Evropy i světa.

Jako jediný v Česku nabízí v létě (od května až do konce září) Africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech mezi volně vypuštěnými zvířaty – kopytníky a ptáky. Od roku 2003 jezdí po safari dvouposchoďové autobusy.

Safari park má spoustu aktivit, mimo jiné stojí za zmínku: Zážitkové programy. Poznejte Safari park z netradičního pohledu a zažijte něco víc než jen pozorování zvířat! Nabízí zde řadu speciálních zážitkových programů, díky nimž se dostanete zvířatům tak blízko, že si budete moct ke slonovi nebo žirafě klidně i přivonět.

Safari Park je otevřen každý den v roce a zejména v zimě oceníte velké tropické pavilony Ptačí a Vodní svět nebo pavilony pro šimpanze, okapi, šelmy či slony a další zvířata africké savany.

Více informací o zážitkových programech najdete na webových stránkách Safariparku.

Výhodné nabídky má Safaripark také pro školy a děti

Příloha

Otevírací doba

všechny dny v týdnu 9:00 - 18:00
Safari Park Dvůr Králové je pro vás otevřen každý den od 9:00. OTEVŘENO JE I VE SVÁTKY. Mění se pouze zavírací doba pokladen během sezon, jejichž začátek i konec je pohyblivý a závisí na počasí. Hlavní sezona:19. dubna – 30. září, Během hlavní sezony je v provozu Africké a Lví safari. Zimní sezona: 7. ledna – 18. dubna, 1. října – 18. dubna, Otevírací doba 9:00–16:00, Během zimní sezony není v provozu Africké a Lví safari. Vánoční zoo: 14. prosince – 1. ledna, 9:00–18:00, Během Vánoční zoo není v provozu Africké a Lví safari. V zahradě můžete zůstat i po uzavření pokladen, nejpozději však do 22.00 hodin. V zimní sezoně pokladna zavírá v 16:00.

Služby a vybavení: parkoviště, parkoviště pro autobusy, stání na kola, občerstvení, občerstvení, bezbariérový přístup, vstup se psy
Specifikace pro Nisa GO: zoologická zahrada

Fotogalerie

ZOO Dvůr Králové - dětské hřiště

ZOO Dvůr Králové - dětské hřiště

 
ZOO Dvůr Králové - Safari

ZOO Dvůr Králové - Safari

 
ZOO Dvůr Králové - Safari

ZOO Dvůr Králové - Safari

 
ZOO Dvůr Králové - Restaurace

ZOO Dvůr Králové - Restaurace

 
ZOO Dvůr Králové - občerstvení

ZOO Dvůr Králové - občerstvení

 
ZOO Dvůr Králové - pavilon šelem

ZOO Dvůr Králové - pavilon šelem

 
ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load