>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Šluknovsko

Šluknovsko v zimě

Šluknovsko

Šluknovsko je nejsevernějším regionem České republiky. Celá staletí byla kultura a historie ovlivňována sousední Lužicí a německými zeměmi. Toto sousedství vytvářelo svébytné zvyky a kulturu, která se zachovala do dnešních dní. Na jihu a jihovýchodě zasahuje na území Šluknovska část chráněné krajinné oblasti Lužické hory.

Šluknov je nejseverněji položeným městem ČR, které dalo celému výběžku jméno. Leží uprostřed Šluknovské kotliny. Dalšími velkými městy oblasti jsou Rumburk a Varnsdorf, ležící v sousedství Lužických hor v kotlině řeky Mandavy. Ze třech stran je obklopen státní hranicí se SRN.

Krajina Šluknovského výběžku je velmi rozmanitá a turisticky velmi atraktivní. Na své si zde přijdou milovníci historických památek, pěší turisté i cykloturisté. Šluknov je východiskem výletů do Lužických hor i dalších turisticky zajímavých oblastí.

Fotogalerie

Soutěska Divoké Kamenice

Soutěska Divoké Kamenice

Jana Štěpánová
 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load