>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Rynoltice

Rynoltice

Lužické hory a Žitavské hory

Rynoltice, 463 55

Telefon: +420 485 172 181
E-mail: rynoltice@iol.cz
Web: www.rynoltice.cz

Obec Rynoltice leží v okrese Liberec mezi Ještědským hřbetem a Lužickými horami v nadmořské výšce 318 m 24 km od Liberce.

Obec má rozlohu 1.800 ha a cca 730 obyvatel. Leží na trase mezinárodní silnice I. třídy č. 13 (E 442), která prochází středem obce Rynoltice a vedle části Jítrava. Je vstupní branou do Lužických hor a Rynoltice jsou součástí Euroregionu NISA a Svazku obcí Mikroregion Hrádecko - Chrastavsko.

Obec a její blízké okolí je vyhlášenou rekreační oblastí. V letním období je využíváno okolí k pěší turistice a cykloturistice.

V Jitravě začíná Mezinárodní stezka Lužické a Žitavské hory. V Rynolticích je kostel sv. Barbory s hranatou věží. Nedaleko od kostela se nachází sousoší z roku 1735 - stejná socha představuje z jedné strany sv. Václava a z druhé sv. Jana Nepomuckého. V Jitravě je kostel sv. Pankráce. O osadě Polesí se mluví jako o nejkrásnějším rekreačním místu Lužických hor. Zde i v okolí je mnoho staveb lidové architektury. V blízkosti obce je přírodní památka Bílé kameny - od roku 1995 chráněna státem.

Do katastru obce spadají místní části:

Černá Louže - nevelká osada s restaurací a chatovým kempem; při silnici stojí kaple z roku 1724

Jítrava - leží pod Ještědsko - kozákovským hřbetem na horním toku Panenského potoka asi 2,5 km severovýchodně od Rynoltic

Nová Starost - osada

Polesí - oblíbené rekreační místo; je zde koupaliště a nedaleko něj skalní vyhlídka Havran, na rozcestí v lese se nachází třípanský kámen z roku 1680 označující hraniční bod panství Jablonného, Lemberka a Grabštejna.
Fotogalerie

Rynoltice

Rynoltice

 
Rynoltice

Rynoltice

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load