>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Pěší výlet k vyhlídce Špička nad Tanvaldem

Vyhlídka Špička

Jizerské hory

Představujeme krátký rodinný výlet v celkové délce pouze 7,5 km, avšak se stoupáním z nadmořské výšky 467 m. n. m. (železniční stanice Tanvald - zastávka) do výšky 678 m. n. m. (Malý Špičák, vyhlídka Špička). Po výstupu na Malý Špičák trasa opět klesá do výšky 463 m. n. m. k vlakovému hlavnímu nádraží Tanvald. Stoupání v celkovém převýšení 222 m není nikde strmé, ale je pozvolnější. Zaslouženou odměnou je pohled z vyhlídky Špička, stojící blízko místa, kde dříve začínala tanvaldská bobová dráha (Bobovka).

Výlet začíná na nástupišti železniční stanice Tanvald – zastávka a vede po značené modré turistické značce Tanvaldského okruhu romantickým údolím řeky Kamenice. Procházíme kolem dvou jezů, kolem kostela sv. Petra a Pavla na Horním Tanvaldě a cesta pokračuje stále po modré až na křižovatku s ulicí Pod Špičákem, kde míjí kemp Tanvaldský Špičák. Modře značená turistická trasa vede návštěvníka ještě půl kilometru mírně do kopce až k jižnímu sedlu Malého Špičáku. Z tohoto rozcestí kráčíme modře značenou asi kilometrovou odbočkou k vyhlídce Špička, vetknuté přímo do skály. Právě estetika odvážného bobového sportu, při němž se lesem Malého Špičáku po zakroucené dráze míhaly barevné skořepiny bobů, ovlivnila i tvar vyhlídky. Nejvýraznějším prvkem nové stavby je lesklé břicho vyhlídkové plošiny, v níž se odráží okolní žula, stromy i samotní návštěvníci. Tak se rozhlédněte z nové vyhlídky na městečko Tanvald jako na dlani!

Po výstupu na vyhlídkovou plošinu s nevšedním výhledem se vrátíme zpět kilometrovou modře značenou cestou na křižovatku s turistickým odpočinkovým přístřeškem. Odtud se pak vydáme po zelené značce z kopce místní částí Žďár až do Tanvaldu k vlakovému nádraží.

Výlet si můžeme ozvláštnit zastávkou v kempu Tanvaldský Špičák, který nabízí zážitky ve vlastním Trailcentru, třeba s půjčeným kolem nebo vyjížďku na zapůjčeném elektrokole.

Příloha

Fotogalerie

Vyhlídka Špička

Vyhlídka Špička

 
Vyhlídka Špička

Vyhlídka Špička

 
Špička

Špička

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load