>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Den zavřených dveří

Den zavřených dveří

Český ráj

Raisova 310
Jičín, 506 01

GSM: +420 737 203 504
E-mail: info@hvezdarnajicin.cz
Web: www.hvezdarnajicin.cz, www.facebook.com/hvezdarnajicin

Centrum přírodních věd - Hvězdárna Jičín slaví 5 let od svého slavnostního otevření po rekonstrukci. Připravili si pro vás online prohlídku prostor hvězdárny, které jste možná ještě nenavštívili. Online prohlídka se koná 15. ledna 2021.

Za normálních okolností hvězdárna nabízí astronomické a ekovýchovné programy pro školy, zájmové kroužky a pro širokou veřejnost pořádá přednášky, besedy a promítání dokumentů s astronomickou a přírodovědnou tematikou či pozorování hvězdné oblohy. V těchto dnech se i nabídka hvězdárny přesouvá do online prostředí. Na webových stránkách naleznete nejen informace o tom, co můžete v těchto dnech na noční obloze pozorovat. Nyní vás zvou na prohlídku Hvězdárny a také připravili sestřih z přednášky Rekordy živé přírody. www.hvezdarnajicin.cz

Facebook: 

www.facebook.com/events/452938159407400

www.facebook.com/events/686347258709094

Budova dnešní hvězdárny byla původně majetkem ministerstva národní obrany a sloužila jako muniční skladiště. Tato skutečnost však navazovala na ještě starší tradici, neboť původně tam už v době Rakouska-Uherska stával malý zděný armádní domek, takzvaná prachárna. V šedesátých letech minulého století se budova stala majetkem města, které ji nechalo přebudovat na hvězdárnu. V roce 1999 došlo ke vzkříšení provozu hvězdárny a před několika lety prošla další razantní přestavbou a modernizací, jejímž výsledkem byl vznik Centra přírodních věd. Observatoř s kopulí je jednou z mála v republice, která se může pochlubit veřejně přístupným zrcadlovým teleskopem o průměru půl metru. 

Příloha

Fotogalerie

Den zavřených dveří

Den zavřených dveří

 
Rekordy živé přírody

Rekordy živé přírody

 
Hvězdárna Jičín

Hvězdárna Jičín

 
Hvězdárna Jičín

Hvězdárna Jičín

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load