>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Zimní procházka kolem liberecké přehrady

Hracov, autor: Míra Chmela

Jizerské hory

Liberec

Mrazivý slunečný den je ideální k zimní procházce kolem přehrady, a pokud počasí slibuje dostatečně pevný led, pak určitě vezměte brusle s sebou!

délka: 4 km

trasa: zastávka tramvaje č. 2, 3 Lidové sady–ZOO - Alšova ul. – Strossova vila na Husově ul.- ul. Svobody – přehrada Harcov - Liebiegova vila na Jablonecké ul.- Komenského ul.- Guttenbergova ul.- Felberova ul.- nám. Dr. E Beneše 

mapa: https://1url.cz/8zDqo

Procházka začíná u zoo, od které se vydejte Alšovou ulicí směrem ke Strossově vile, skvělé ukázce meziválečné architektury. Od ní je to už jen kousek k nádrži Harcov, první zděné přehradě v Evropě. Cestu přitom lemují vily s krásně zdobenými fasádami, které určitě stojí za povšimnutí.

Věděli jste například, že podnik Johann Liebieg & Co. využíval vodu z liberecké přehrady pro svůj provoz a byla jí zásobována i nedaleká vila Theodora Liebiega mladšího? Právě na zmíněné vile, které se říká Liebiegův zámeček, najdete pamětní desku připomínající slavnou automobilovou historii našeho města. V parku naproti vile je umístěn Památník obětem komunismu, který zaujme obřím zrcadlem a svým nápisem vede k zamyšlení. Odtud pokračujte k parku Clam-Gallasů, kde stojí liberecký zámek a secesní hotel z roku 1906, který patřil ve své době k nejlépe vybaveným hotelům.

Při procházení zkuste najít bustu muže, po kterém je park pojmenován, a všimněte si i drobného sousoší. To, jak se nazývá, se dozvíte v mapách libereckých čtvrtí, které jsou k dostání na infocentru nebo online v sekci ke stažení na www.visitliberec.eu. Na konci své procházky se vydejte do některého z okének kaváren blízko radnice. Budete tak mít možnost rozmrznout a navíc si ještě skvěle pochutnat.

Příloha

Fotogalerie

Harcov, autor: Matyáš Gál

Harcov

 
Hracov, autor: Míra Chmela

Hracov

 
Hracov, autor: Míra Chmela

Hracov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load