>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Tipy na sváteční výlety

Riegrova stezka v zimě, autor: Bacovský Václav

Jizerské hory

V letošním, pro všechny velmi netradičním roce, se opět přiblížila ta nejkrásnější, nejvoňavější a nepříjemnější část roku - vánoční svátky. Proto přinášíme několik tipů, jak si letošní vánoční období zkusit trochu jinak a to ve formě relaxace, rozjímání, poznávání a v neposlední řadě také odpočinku.

Pojďme se tedy na chvíli zastavit, nasát vzácnou sváteční atmosféru a uniknout tak každodennímu shonu a starostem. Po celém Libereckém kraji je možné navštívit hned několik těchto speciálních míst, po jejichž návštěvě budete v pohodovém naladění a budete si plně užívat sváteční čas. Nejlepším místem, kde začít své sváteční putování, je Kryštofovo údolí. Kromě zimní procházky kolem roubených domků a malebnou krajinou Podještědí si můžete v místním muzeu prohlédnout různé druhy betlémů, vánoční artefakty a také dobové hračky. Za návštěvu stojí také unikátní Chaloupkův orloj, který je teprve 3. vystavěným orlojem v České republice.

Pokud vyhledáváte klidnější místa na vánoční rozjímání, máme pro vás také několik zajímavých tipů. Přímo v největším městě severu, Liberci, doporučujeme návštěvu kostela sv. Vincence z Pauly. Tomu místní neřeknou jinak než červený kostel a to díky svému neobvyklému vzhledu červených režných cihel a kamene. Mezi tradičnější sakrální památky se řadí Bazilika minor svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí a bezesporu také poutní kostel Navštívení Panny Marie v Hejnicích, kde si užijete kromě duchovní atmosféry i majestátní barokní architekturu.

Chybu neuděláte ani výletem do zimní přírody. Pěšky, na běžkách, či dokonce se sněžnicemi, jak je libo. I přes často velmi nevyzpytatelné zimní počasí, v teplém oblečení bude každá procházka zimní krajinou prospěšná zdraví fyzickému i duševnímu. Vydejte se tedy třeba na putování do tajuplných Oldřichovských bučin, za bizarními skalními útvary Hradčanských stěn nebo starou kupeckou Husí cestou Máchovým krajem.

Své nezaměnitelné kouzlo mají v zimním období také Riegrova a Kamenického stezka. Na procházce údolím řeky Jizery se v rámci jednotlivých zastavení naučné stezky dozvíte zajímavé informace o technických zajímavostech, geologii a ochraně přírody.

A dokud ještě nenapadne sníh, můžete vyrazit po žluté turistické značce za nejkrásnějšími výhledy kolem Vysokého nad Jizerou. U Márinkova kříže se se otevírá jeden z mnoha krásných výhledů na západní Krkonoše s Kotlem, Zlatým návrším a na Kozí hřbety.

Čekají na vás tajemné Jizerské hory, vrcholky Krkonoš, romantický Český ráj, neobjevené Lužické hory a malebný Máchův kraj.

Další tipy na výlety a zimní inspiraci na volný čas naleznete na webových stránkách www.liberecky-kraj.cz, na facebooku a instagramu pod názvem Region Liberec.

Vzhledem k překotnému vývoji aktuální epidemiologické situace doporučujeme si před návštěvou vždy zkontrolovat aktuální informace.


Příloha

Fotogalerie

Vysoké nad Jizerou, autor: Taclík Pavel

Vysoké nad Jizerou

 
Jizerskohorské bučiny, autor: Gál Matyáš

Jizerskohorské bučiny

 
Kostel sv. Vincence z Pauly v Liberci, autor: Pikous Šimon

Kostel sv. Vincence z Pauly v Liberci

 
Kryštofovo údolí, autor: Gál Matyáš

Kryštofovo údolí

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load