>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

POZOR! Zámecký betlém vás zve k poslední návštěvě

Zámecký betlém, autor: KIS Lomnice n. Pop.

Český ráj

Husovo náměstí 4
Lomnice nad Popelkou, 512 51

GSM: +420 739 568 347
E-mail: info@kislomnice.cz
Web: www.kislomnice.cz

POZOR, poslední možnost navštívit v tomto roce zámecký betlém ÚT 15. 12. – ČT 17. 12. 2020 v čase od 10 do 17hodin!!! Z důvodu nářízení vlády ČR.

Chcete strávit příjemné chvíle s blízkými v adventním a vánočním čase a zakončit letošní rok 2020 přeci jen pěknou vzpomínkou? Nenechte si ujít návštěvu Zámeckého betléma na lomnickém zámku, který je velkou letošní novinkou Kulturního a informačního střediska. Autorkou sochaného dřevěného betléma je řezbářka Marta Novotná z Libunce, velkoformátovou malbu v jeho pozadí, na které nepřehlédnete lomnické motivy, vytvořil lomnický malíř Zdeněk Jiřišta. Otevírací dobu včetně programu o dvou adventních nedělích 20. a 27. 12. naleznete v článku po jeho rozkliknutí. Betlém si je možné prohlédnout i jindy, v tomto případě se je nutné objednat na tel. 733 737 595, pokud to jen bude trochu možné, jeho otevření zajistíme. Vstupné dobrovolné. V pokladně je zajištěn prodej vánočních drobností pro radost. Současně můžete navštívit i vánoční prodejní výstavu rukodělných výtvorů Tvoříme pro radost v Zámecké minigaleii. Při návštěvě zámku je nutné dodržovat platná protiepidemiologická opatření.

ZÁMECKÝ BETLÉM
Sochaný dřevěný betlém s malovaným pozadím s lomnickými motivy.
9.12.2020 - 6.1.2021

Autorka betlému: řezbářka Marta Novotná.
Figury Zámeckého betlému Kulturního a informačního střediska jsou z lipového dřeva, z jednoho kmene, z lípy z Dolní Branné. Základ je vyřezáván motorovou pilou, dokončení: ruční práce s dlátem. Betlém je starý 2 roky, poprvé se představil veřejnosti v roce 2019 na vánoční výstavě Marty Novotné v Zámecké minigalerii Andělé z ráje.

Marta Novotná je řezbářkou z Českého ráje, pro kterou je tento kus světa velkou inspirací. Dřevořezbě se věnuje aktivně již od roku 2012. Vyřezává sochy z masivního dřeva do interiéru i exteriéru, a to i dle přání zákazníka. Pracuje převážně motorovou pilou, ale samozřejmě i tradičně dláty. Vyřezává do různých dřev, každé dřevo má svou krásu a jedinečnost. Ke stromům chová velký obdiv a respekt. S každým kmenem nahlíží do duše stromu a uvědomuje si, že stromy bez nás  lidí mohou žít, ale my bez stromů nikoliv. To, že dřevo praská a má suky, nepovažuje za vadu, naopak to bere jako přednost.

Autor malby: malíř Zdeněk Jiřišta.

Zdeněk Jiřišta
Nar. 17. 8. 1933 v Lomnici n. P. Jeho učiteli byli např. J. Pavlovec, M. Nejezchleba, V. Komárek ad. Používá různé techniky – kresba tuší, tempera, olejomalba… Výstavy: muzea a galerie, např. v Lomnici nad Popelkou, Nové Pace, Jičíne, Vrchlabí a jinde. Jeho práce jsou zastoupeny např. v Austrálii a v Kanadě. Spolupracuje řadu let s kamenáři, sportovci i dalšími organizacemi. Mezi jeho největší poslední velkoplošné dílo patří pozadí k betlému řezbářky Marty Novotné.

Více informací na tel.: 739 3568 347.

Příloha

Otevírací doba

Prosinec Út - Pá 14:00 - 17:00
Podrobnější informace na www.kislomnice.cz či přiloženém plakátu.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load