>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za zimními radovánkami

Zima v Jizerských horách, autor: Míra Chmela

Lužické hory a Žitavské hory

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů, to je důvod, proč vyrazit za zimními radovánkami právě k nám. Uznejte sami - máme hned čtyři horské oblasti - Jizerské hory, Ještědský hřbet a Lužické hory a Krkonoše, které poskytují ideální podmínky pro sjezdové i klasické lyžování a pro zimní adrenalinové sporty.

Lyžařským rájem pro klasické lyžování jsou bezesporu Jizerky a Jizerská lyžařská magistrála. Můžeme si vybrat z téměř 200 km pravidelně upravovaných běžeckých tras pro klasické lyžování i bruslení s 22 nástupními místy (například Bedřichov, Jizerka, Nové Město pod Smrkem, Desná, Horní Polubný nebo Martinské údolí v Kořenově). Užijeme si nejen radost z pohybu, ale také zimní krásu těchto hor. Jizerské hory zvou ale také na sjezdovky. Mezi sjezdovými areály kraluje moderní skiareál Ještěd s více než 10 km sjezdových tratí a snowparkem, oblíbený je také Tanvaldský Špičák s devíti sjezdovkami různé obtížnosti, Bedřichov nebo rodinný Javorník. Chceme-li si užít trochu adrenalinu, můžeme vyrazit třeba na unikátní přírodní sáňkařskou dráhu do Smržovky, která měří téměř 4 kilometry s převýšením 316 m.

Do Lužických hor se vydejme za klidem a zimními zážitky bez davů. V okolí obcí Polevsko, Kytlice, Svor, Kamenický Šenov - Prácheň a Prysk jsou v zimním období udržovány tratě pro běžecké lyžování. Navíc Lužické hory přirozeně pokračují do německých Žitavských hor, a můžeme tak po Lužickohorské magistrále dlouhé více jak 100 km přejíždět ze státu do státu a užívat si tento neobjevený přeshraniční region jako jeden celek. Najdeme tu také lyžařská centra se sjezdovkami pro malé i zdatné sjezdaře - Jedlová, Horní Světlá, Horní Podluží nebo Polevsko.

 

Nejvyšším a zároveň nejnavštěvovanějším pohořím jsou Krkonoše, kde si z nabídky lyžařských středisek vybere opravdu každý. Zdejší lyžařské areály nabízí nejen vysoký standard služeb, který snese srovnání se zahraničními středisky, ale také mírnější svahy a školy lyžování pro nejmenší, pro odvážnější snowparky, nebo noční lyžování pro romantiky.
Ať už se vydáme na sjezdovky do Harrachova, Špindlerova Mlýna, Herlíkovic, Rokytnice nad Jizerou nebo třeba na Benecko, do Pece pod Sněžkou a Janských Lázní, rozhodně nebudeme litovat a lyžování si užijeme. Dáváme-li přednost běžkám, Krkonoše nás lákají na krásné výhledy na 71 km dlouhé páteřní hřebenové Krkonošské magistrále. Ta prochází celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře. Pokud jsme nadšenci pro aktivity jako snowtubing, snowkiting, zimní jízdu na bobové dráze nebo sněžném skútru, nabídka krkonošských středisek (Harrachov, Špindlerův Mlýn nebo Janské Lázně) nás určitě nezklame.

 

Pokud nemáme vlastní vybavení, půjčovna běžek a sjezdového vybavení je v každém větším městě. Tak hurá do toho, vyrazme za malebnou zasněženou krajinou a užijme si Liberecký kraj v zimě. Aktuální informace o zimních střediscích, sněhových podmínkách a dalších tipech na zimní radovánky najdeme na našich sociálních sítích, kde jsme jako REGION LIBEREC.


Příloha

Fotogalerie

Zima v Jizerských horách, autor: Míra Chmela

Zima v Jizerských horách

 
Lyžovačka v LK, autor: AZ fotky

Lyžovačka v LK

 
Tradiční JIZERSKÁ 50, autor: AZ fotky

Tradiční JIZERSKÁ 50

 
Bílou stopou, autor: AZ fotky

Bílou stopou

 
Adrenalin na ledové stěně, autor: AZ fotky

Adrenalin na ledové stěně

 
Skialpy, autor: AZ fotky

Skialpy

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (318)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load