>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

NS Jizerskohorské bučiny

NS Jizerskohorské bučiny, autor: Denisa Skrbková

Jizerské hory

Web: https://mapy.cz/s/dunopokozo

Navštivte nejcennější území CHKO Jizerských hor známé nejen přírodním složením, ale i různými skalními masivy a útvary, které se v okolí nacházejí. Celkem 1,3 km dlouhá interaktivní naučná stezka má za úkol návštěvníky nejen poučit, ale také pobavit.

Z Oldřichova po zelené turistické značce vede 1,3 km dlouhá interaktivní naučná stezka přes nejcennější území CHKO Jizerských hor – přes Jizerskohorské bučiny. Ty jsou zajímavé nejen přírodním složením, ale i různými skalními masivy a útvary, které se v okolí nacházejí. Naučná stezka má za úkol lidi nejen pomocí informačních tabulí poučit, ale také je díky interaktivním zastavením pobavit. Na stezce můžete potkat například uměle vytvořený dutý strom plný ptáků nebo obří krasohled, ve kterém je vidět skalní gorila. Stezka končí u skalního hradu, odkud můžete pokračovat po naučné stezce Oldřichovské háje a lesy zpět do Oldřichovského sedla. Spojení obou naučných stezek vytváří výletní okruh o vzdálenosti zhruba 6,5 km.

Popis trasy: vlakové nádraží ČD Oldřichov v Hájích → modrá turistická značka → Oldřichovské sedlo → NS Oldřichovské bučiny → Skalní hrad → NS Oldřichovské háje a lesy → modrá turistická značka → vlakové nádraží ČD Oldřichov v Hájích

Zajímavosti: NS Oldřichovské bučiny – Skalní hrad – NS Oldřichovské háje a lesy

Příloha

Fotogalerie

NS Jizerskohorské bučiny, autor: Matyáš Gál

NS Jizerskohorské bučiny

 
NS Jizerskohorské bučiny, autor: Matyáš Gál

NS Jizerskohorské bučiny

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load