>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Navštivte Skleněné městečko

ukázka práce se sklem, autor: TIC Železný Brod

Český ráj

V Železném Brodě proběhne o víkendu již 15. ročník slavností skla s názvem Skleněné městečko.
Skleněné městečko začínalo ve velmi skromných podmínkách, avšak dnes patří mezi jednu z největších kulturně-společenských událostí ve městě. Letošní tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů nabídne nejen mnoho výstav, ale také bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení. Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu tvůrčích sklářských dílen, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budou prezentována a předváděna sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region. Zájemci si budou moci zakoupit sklářské výrobky a bižuterii, která je zde vidění v opravdu široké škále. 
Ve sklářské škole můžete sledovat práci sklářů v místní huti a otevřou se vám dveře do výstavních prostor Kotelna – Z. Lhotského a Prostor pro sklo -  J. Brychtové a S. Libenského. Můžete navštívit i bleší trh a v kině sledovat pásmo historických filmů. Celou akci pak doprovází kulturní program, kde zahraje mimo jiné Lenka Filipová, Anna Julie Slováčková nebo Berenika Kohoutová, hudební skupina O-way a Těsně Vedle a další. Srdečně vás zveme do Železného Brodu 18.–19. 9.2021.

Příloha

Fotogalerie

s1

s1

 
s2, autor: IKS

s2

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load