>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Rozhlédni se, člověče…

Tichánkova rozhledna na hoře Tábor, autor: Jakub Podobský

Český ráj

Chlum 20
Lomnice nad Popelkou, 512 51

GSM: +420 739 568 347
E-mail: info@kislomnice.cz
Web: www.kislomnice.cz

Řadíte se mezi turisty, pro které jsou právě rozhledny a vyhlídkové věže nejvíce vyhledávanými výletními cíli? Nebo se prostě jen po zdolání nezbytného výškového rozdílu v podobě nemalého množství schodů či stupínků rádi rozhlédnete „s nadhledem“ do kraje? Vám všem má Lomnice nad Popelkou rozhodně co nabídnout.

Vždyť v jejím bezprostředním okolí se nacházejí hned dvě rozhledny. Prvním z míst, které je dobré při tematickém putování za rozhlednami a vyhlídkovými místy navštívit, je Tichánkova rozhledna na hoře Tábor. Nachází se zhruba 3,5 km od Lomnice nad Popelkou směrem na Jičín. Vybudována byla v roce 1911 a v minulosti prošla nezbytnou rekonstrukcí. K rozhledně přiléhá penzion s restaurací, nedaleko ní v letních měsících funguje Sezónní informační středisko. Z tohoto místa na vrcholu hory můžete pokračovat po modré turistické značce, okolo barokního kostela Proměnění Páně. Po cca 2,5 km dorazíte k zrekonstruované kamenné Alainově věži, bývalému loveckému posedu rodu Rohanů, s vyhlídkovým ochozem. Druhým místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je vyhlídková věž v Lyžařském areálu V Popelkách, která byla vybudována na vrcholu skokanského můstku K70. Je v provozu od roku 2007 a je z ní krásný výhled na celý Český ráj a okolí Lomnicka. A na závěr ještě zbývá připomenout, že zrekonstruovanou vyhlídkovou plošinu nabízí k rozhledům také nedaleký hrad Kumburk. Tak neváhejte a vydejte se na Lomnicku vzhůru k oblakům!

Bc. Zdeňka Breuerová, tisková mluvčí KIS, p. o.

Více informací v TIC Lomnice nad Popelkou, tel.: 739 568 347

Příloha

Fotogalerie

Tichánkova rozhledna na hoře Tábor

Tichánkova rozhledna na hoře Tábor

 
Vyhlídková věž V Popelkách

Vyhlídková věž V Popelkách

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load