>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Infocentrum v červenci obsloužilo přes dvacet tisíc turistů

náměstí, autor: Archiv KZMJ

Český ráj

Turistická sezóna se přehoupla do své druhé poloviny. Jaký je její dosavadní průběh?

Očekávání před letošní turistickou sezónou byla vzhledem ke koronavirové epidemii značně opatrnější než v předchozích letech. Ukázalo se ale, že chybějící zahraniční turisty nahradili Češi. To alespoň naznačuje statistika z jičínského infocentra, kterým za červenec prošlo 24 446 návštěvníků. „Letos zcela jednoznačně dominují domácí turisté. Ze zahraničních návštěvníků k nám pak občas zavítají Poláci, Slováci nebo třeba Belgičané a Holanďané,“ přibližuje skladbu turistů Lenka Jírů.

A že má Jičín turistům co nabídnout! Výstup na Valdickou bránu, návštěva Rumcajsovy ševcovny či procházka do Valdštejnské lodžie patří dlouhá léta mezi turisticky nejoblíbenější aktivity v pohádkovém městě. Pro letošek mezi lákadla přibyla prohlídka interaktivní výstavy Konírna čarokrajná a o návštěvníky nemá nouzi ani nově otevřené Valdštejnovo muzeum s mincovnou.

Mnozí pak využívají Jičín jako výchozí bod na výlety do Českého ráje. „O Troskách či Prachovských skalách slyšel skoro každý, proto se návštěvníkům snažíme doporučovat i méně známé alternativy. Můžeme je tak zkusit poslat třeba na Kumburk nebo na Hruboskalsko,“ nastiňuje Jan Bednařík.

Stejně jako v minulých letech se i letos jičínské infocentrum zapojilo do ankety o nejlepší infocentrum roku. Pokud máte pocit, že si mladí Íčkaři váš hlas zaslouží, pak je podpořte na https://www.kampocesku.cz/informacni-centrum/91/mestske-informacni-centrum-jicin


Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load