>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Naučná stezka Josefa Pekaře

Panel nové naučné stezky, autor: archiv Pekařovy společnosti Českého ráje

Český ráj

U příležitosti 150. výroční narození turnovského rodáka – historika Josefa Pekaře, byla v květnu 2020 vybudována nová naučná stezka. Stezka je vytyčena zelenou turistickou trasou, je dlouhá 4 kilometry a má 6 zastavení s informačními panely. Trasa spojuje Dolánky, dějepiscův rodný Malý Rohozec a Jenišovice, kde je Pekař pochován.

Na nové stezce je instalováno šest zastavení, šest panelů věnovaných prof. Josefu Pekařovi. Každý z nich je rozdělen do tří částí nazvaných Z Pekařova života, Z Pekařova kraje a Místo, kde se panel nachází. Texty jsou doplněny ilustračními snímky, jejich množství je limitováno velikostí panelu. Proto jsou na každém z nich vpravo dole umístěny QR kódy, jejichž prostřednictvím se zvídavý čtenář může připojit na webové stránky s obsáhlejšími texty, mapou trasy a rozšířenou fotogalerií. Pro zahraniční turisty jsou připraveny stručné překlady textů rovněž pomocí QR kódů. Jednotlivé panely naučné stezky postupně najdete v Dolánkách u Dlaskova statku, ve Vazoveckém údolí u tůně Bezednice, na Malém Rohozci pak hned tři z nich – ve svahu pod původní Pekařovou chalupou, v místních částech Na Černavě a Na Pískách. Poslední je umístěn v Jenišovicích u hřbitova.

Letáček o naučné stezce je k dispozici zdarma v Regionálním turistickém informačním centru v Turnově.

Více informací naleznete také na webových stránkách Pekařovy společnosti Českého ráje: http://www.pekar.turnov.cz/stezka/d.stezka0cz.htm

Příloha

Fotogalerie

Josef Pekař při svém posledním pobytu v oblíbených Sedmihorkách v létě roku 1936, autor: archiv Pekařovy společnosti Českého ráje

Josef Pekař při svém posledním pobytu v oblíbených Sedmihorkách v létě roku 1936

 
Mapa naučné stezky Josefa Pekaře, autor: Jiří Lode

Mapa naučné stezky Josefa Pekaře

 
Letáček a Turistické noviny Turnovska, autor: Archiv TPCR

Letáček a Turistické noviny Turnovska

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load