>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Kozákova do Semil (9 km)

Kozákov, autor: Archiv SČR

Český ráj

Tip na výlet s využitím Turistických autobusů Českého ráje (s přepravou kol) Kozákov - Vzdychánek - Záhoří - Krkavčí skála - Semily

Kozákov je nejvyšší horou Českého ráje. Jeho vrchol je ve výšce 744 m nad hladinou moře a 430 m nad hladinou Jizery v Semilech. Pro sportovce to může být výzva, výletníky dopraví o letních prázdninách na vrchol autobus. Z Kozákova je za výjimečně dobrého počasí vidět i Praha. My z něj sestoupíme lesní pěšinou a dvakrát přejdeme silnici, která se každoročně stává dějištěm závodů Kozakov challenge ve sjezdu na longboardech s účastí světové špičky tohoto sportu. Od sedla Vzdychánek sestupujeme k obci Záhoří a po celou dobu se můžeme kochat pohledy na Jizerské hory a Krkonoše.

Po necelém kilometru cesty vesnicí vstoupíme do lesa. Značka vede kolem dnes nečinného čedičového lomu, který tvoří pozůstatky lávového proudu, který sem stékal z vrcholu Kozákova při jeho erupci před 5 miliony lety. Byl mohutný a přehradil i tehdejší tok řeky Jizery. U správní budovy lomu přejdeme silnici a dorazíme ke Krkavčí skále. Z vyhlídky se nabízí výhled především na kaňon Jizery, která teče 120 m pod námi. Roku 1909 byla údolím vybudována turistická stezka pojmenovaná po semilském rodákovi Františku Ladislavu Riegrovi. Vrátíme se zpět k silnici a do Semil dojdeme po žluté značce.

Příloha

Fotogalerie

Krkavčí Skála, autor: Archiv SČR

Krkavčí Skála

 
Kozákov - Riegrova chata, autor: Pavel Charousek

Kozákov - Riegrova chata

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load