>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z lázní přes Kočičí kameny do Hejnic

Vyhlídka Hájníkova Kohouta, autor: Matyáš Gál

Frýdlantsko

Web: https://mapy.cz/s/fatajodezu

Vyzkoušejte si léčivé účinky libverdského pramene a pokochejte se výhledy na krajinu, ochutnejte lázeňské oplatky Libverdy a vydejte se na výlet na Kočičí kameny. To vše a mnohem více zažijete během následujících pár hodin na vaší cestě.

Délka trasy: 11,1 km

Jen pár kilometrů východně od Frýdlantu se nachází start vašeho výletu – Lázně Libverda. Statut léčivých lázní byl Libverdě udělen v polovině 19. století díky léčivým pramenům. Před cestou si proto nezapomeňte nabrat vodu z pitné síně na kolonádě z Kristiánova pramene. Pokud vám trocha vody nestačí, využijte příležitost posilnění se před výletem např. v restauraci U Zeleného stromu. Než se vydáte na cestu, vystoupejte pár schodů po zelené turistické značce a v první polovině schodů odbočte vlevo na cestu, která vás dovede k vyhlídce Libverdských pramenů s nádherným pohledem na dolní část obce, zejména pak na lázeňský areál s kolonádou a parkem a panoramatem Jizerských hor. Po návratu zpět na autobusovou zastávku zvolte cestu po červené turistické značce. Ta vás zavede přes další zajímavou vyhlídku Hájníkova Kohouta až na chatu Hubertka. Pokud jste nevyužili možnosti občerstvení před výletem, teď je ten správný čas. Energie se vám bude hodit. Necelých 200 metrů od Hubertky se totiž nachází nejen vyhlídka Kočičí kameny, ale i krátká nenáročná oficiálně zajištěná 70 metrů dlouhá cesta, tzv. ferrata, která je ohodnocená stupněm B. Po adrenalinovém zážitku se vraťte zpět na Hubertku a vydejte se po zelené turistické cestě směrem do Bílého Potoka, dokud nedojdete k Bartlově boudě. Budova s restaurací z roku 1843 nabízí nejen jídla tradiční české kuchyně. Nyní vás čeká pohodová asfaltová cesta po žluté turistické značce přes mostek k vlakovému nádraží. Odtud pokračujte po modré, která vás zavede do cíle vašeho výletu, do Hejnic. Čekání na vlak či autobus si zde můžete zpestřit např. návštěvou Baziliky Navštívení Panny Marie či posezením v Klášterní restauraci.

Popis trasy: autobusová zastávka ČSAD Lázně Libverda, centrum → zelená turistická značka → vyhlídka Libverdských pramenů → Lázně Libverda (Kristiánův pramen) → červená turistická značka → Kočičí kameny → chata Hubertka → zelená turistická značka → Bartlova bouda → žlutá turistická značka → vlakové nádraží ČD Bílý Potok pod Smrkem → modrá turistická značka → vlakové nádraží ČD Hejnice

Zajímavosti: Spa Resort Libverda – Vyhlídka Hájníkova Kohouta – Vyhlídka Libverdských pramenů – Kočičí kameny – Klášter Hejnice – Jizerskohorské technické muzeum

Příloha

Fotogalerie

Lázně Libverda, autor: Lukáš Wisla

Lázně Libverda

 
Kočičí kameny, autor: Matyáš Gál

Kočičí kameny

 
Vyhlídka Hájníkova Kohouta, autor: Matyáš Gál

Vyhlídka Hájníkova Kohouta

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load