>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Lesem za skalními vyhlídkami a neokoukanými výhledy na město Liberec

Dračí kámen/Dračí vrch, autor: Matyáš Gál

Jizerské hory

Web: www.mapy.cz/s/bamuhapuba

Z centra města je možné být za pár okamžiků v přírodě, procházet se po lesní cestě a dosáhnout vrcholů s úžasnými výhledy na Liberec.

Délka trasy: 11,3-14,6 km

Mapa okruhu: mapy.cz/s/bamuhapuba

Kudy se vydáme:

Přímo z centra města se díky tramvajovému spojení během chvilky dostanete na konečnou zastávku Lidové sady. Zde však výlet nekončí, právě naopak. Po posilnění před cestou v restauraci Formanka se vydejte směrem do lesa po červené turistické značce. Tu budete sledovat během táhlého stoupání až k rozcestníku Strážní buk se zarostlým křížem, kde v minulosti stávaly hlídky při ostrých střelbách v nedaleké harcovské střelnici. Od rozcestí pokračujte po žluté značce kolem Skautské studánky přes Lönsův pomníček a Mlynářův kříž až ke zbytkům skalního hradu Jezdec

Převážně dřevěný strážní hrádek byl postaven na přelomu 14. a 15. století a sloužil jako obrana zemské stezky vedoucí do Frýdlantu. Z hradu toho bohužel mnoho nezbylo. Dnes naleznete na jeho původním místě již jen skalní vyhlídku. Možná zde ale potkáte loupežníka Černého Jíru, který na hradě podle pověsti žil. 

Od Jezdce sejděte dál po žluté na silnici Horská, která vás po pár desítkách metrech zavede zpátky do lesa. Tentokrát začnete stoupat proti proudy říčky Černá Nisa až k rozcestí Pod Javorovým vrchem. Zde se napojte na modrou a pokračujte na rozcestí Pod Dračím vrchem. Pokud budete mít dostatek energie, můžete si udělat zacházku po zeleně značené turistické značce a vyšplhat se na 676 metrů vysoký Dračí vrch, nebo pokračovat po modré zpět do civilizace do Kateřinek, kde můžete doplnit síly např. v restauraci U Dobráka. 

Celý výlet zakončíte Křížovou cestou v Ruprechticích, završenou malebným kostelem Pany Marie U Obrázku. Pokud budete chtít, můžete pokračovat po modré značce další 3,3 km kolem Lesního koupaliště zpět až do Lidových Sadů, nebo se vrátit na autobusovou zastávku MHD Blanická.

Příloha

Fotogalerie

Jezdec, autor: Matyáš Gál

Jezdec

 
Dračí kámen/Dračí vrch, autor: Matyáš Gál

Dračí kámen/Dračí vrch

 
Kostel Panny Marie U Obrázku, autor: Matyáš Gál

Kostel Panny Marie U Obrázku

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load