>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Pěší výlet do historie - Zlatoolešnicko

Zámek Návarov, autor: Matyáš Gál

Jizerské hory

Projděte se přírodou Zlatoolešnicka.

Délka trasy: 12,6 km

Výlet začíná na vlakovém nádraží Návarov. Chvilku budete stoupat do kopce po cyklotrase 4248, ale po pár desítkách metrů vás směrovka odvede z této trasy zkratkou ke Zřícenině hradu Návarov ze 14. století. Po zhlédnutí zříceniny pokračujte po zelené turistické značce.

Asi po 300 metrech dorazíte k Baroknímu zámku Návarov, který je však pro veřejnost otevřený jen příležitostně. Pokračujte po cyklotrase 4248a poté odbočte směrem na Stanový, je to zelená turistická značka. Určitě si nenechte ujít Rodný dům spisovatele Antala Staška, který je chalupou č. p. 9 a pochází zřejmě z roku 1765. Dalších 500 metrů budete kráčet vzhůru po cyklotrase 3026. Pokud si chcete zkrátit cestu, uhněte u turistického přístřešku doprava na polní pěšinu a po 800 metrech uhněte doleva, abyste se znovu napojili na cyklotrasu 3026. Po dalších pár set metrech si znovu můžete cestu zkrátit uhnutím z cyklotrasy č. 3026 a vydat se asi 1 km terénem až do místa autobusové zastávky Zlatá Olešnice – na Vrších. Po 200 metrech si opět krátíme cestu mimo silnici lesní cestou až do Haratic, kde se napojíme na Palackého stezku značenou modrou turistickou značkou. Po modré dojdeme až do Velkých Hamrů. Míjíme vpravo Muzeum obnovitelných

zdrojů s nejstarší funkční vodní elektrárnou v ČR z roku 1907 (prohlídka pouze po objednání – www.muzeumenergie.cz) a sportovní areál, než narazíme na mostek přes Kamenici, odkud zamíříme k vlakové zastávce Velké Hamry Město.

Příloha

Fotogalerie

Rodný dům Antala Staška, autor: Matyáš Gál

Rodný dům Antala Staška

 
Zámek Návarov, autor: Matyáš Gál

Zámek Návarov

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load