>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Osečná - Kotel plný překvapení

Čertova zeď

Lužické hory a Žitavské hory

Osečná, které je malá vesnička Kotel součástí, je městečko zasazené v tak krásné krajině, že člověk váhá, kudy se vydat nejprve. 10 km dlouhý výlet vhodný pro zvídavé turisty uchvátí hned několika skvosty v Kotli.
Od autobusové zastávky se vydejte po žluté značce mírně do kopce, po několika metrech na návrší vás doslova uchvátí nádherné sousoší Tří svatých, vzešlé ze slavné barokní dílny mistra Matyáše Brauna, statečně odolává zubu času. Dále jděte po žluté turistické značce kouzelnou krajinou směrem k obci Kotel. Zhruba po 3 km na rozcestí Pod Čertovou stěnou je odbočka na modrou doprava k národní přírodní památce Čertova zeď, geologické zajímavosti, která je v hledáčku nejen geologů.

Zpět na rozcestí a po modré tentokrát ke křížové cestě na Kotelenském vrchu. Tato křížová cesta doslova vstala z popela jako bájný Fénix před několika lety.  Místo je nabité pozitivní energii a stojí za malou přestávku.

Opět jděte zpět na rozcestí stejnou cestou a tentokrát je cílem  tisíciletá lípa, která stojí uprostřed návsi ve vesničce Kotel. Lípa ohromí, lípa dojme, a to nejen svým stářím, ale i vitalitou, krásou, nezdolností.  Poslední úsek  do Rozstání na autobusovou zastávku je po modré značce, která je součástí svatojakubské cesty, na dohled se Vám ukáže dominanta Libereckého kraje, Ještěd.

Celková délka trasy je 10 km, relativně nenáročný terén. 

Příjezd do Osečné autobusem z Liberce, popř. Stráže pod Ralskem, Českého Dubu. Parkování možné na náměstí a určených parkovištích. Několik možností občerstvení a ubytování v Osečné, velmi omezené v Rozstání. Informační centrum v Osečné funguje od 1.7. do 31.8.

https://mapy.cz/s/hogenurejo


Příloha

Fotogalerie

Čertova zeď

Čertova zeď

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load