>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Buďte v Liberci eco-friendly

Trhy, autor: statutární město Liberec

Jizerské hory

Liberec

Pokud jste příznivci zdravého životního stylu a šetrného přístupu k životnímu prostředí, pak vám v tomto článku chceme nabídnout pár tipů, kterak být v našem městě eco-friendly a zároveň vám poradíme, kde můžete potkat lidi vyznávající stejnou filozofii.

Bio prodejny

Farmářské dobroty nabízí třeba obchod Spižírna, zdravou výživu, ale také bio kosmetiku a ekodrogerii najdete v prodejnách Gaia nebo Jo-bio, kde je skvělou službou bezobalový prodej a dalším bezobalovým obchodem a prodejnou organických potravin přímo v centru města je GRAM v OC LBC. Jak vidíte, bio kvalitu tu máte skutečně nadosah.

Zdravé restaurace

Pokud přemýšlíte nad stravováním, kde zdravá výživa hraje prim, pak můžeme doporučit vegetariánskou restauraci Ánanda, první liberecké Rawbistro, kde se jídlo nevaří, ale připravuje, nebo třeba VEGway – čistě veganské občerstvení, kde vám dají jídlo s sebou. Chutnat vám určitě bude i při návštěvě salátového bistra Fresh cantine, ve vyhlášeném vegetariánském bistru Mikyna nebo slow-food restauraci s autentickou světovou kuchyní Omam.

Zelená doprava

V Liberci je vše téměř na dosah, dostat se z bodu A do bodu B je celkem snadné i pěšky a ještě přitom máte možnost město lépe poznat a zažít. Pokud si přesto chcete cestu zkrátit, pak je ideální volbou využití MHD. Prakticky všechny turistické cíle totiž najdete na tramvajové lince č. 3, která vede skrz město z jednoho jeho konce na druhý. Tramvaje vás dovezou až pod Ještědský hřeben a doslova raritou je pak tramvajové spojení i do sousedního města Jablonce nad Nisou (tramvaj č. 11). Liberec a tramvaje zkrátka patří k sobě, tak proč toho nevyužít. Mimochodem - pokud se chcete po Liberci pohybovat svižně a přitom ekologicky, máte i další možnost. Půjčte si koloběžku Bolt. Jednoduché cestování po Liberci má zelenou!

Přírodní workshopy

Zajímavé workshopy s ekotematikou pořádá v průběhu roku třeba první centrum věnované řemeslu - KultiVAR (pozor - KultiVAR je nyní dočasně uzavřen) nebo designová prodejna Hrst. Můžete si na nich vyrobit vlastní kosmetiku, šetrnou eco-friendly drogerii, kokedamy nebo třeba mechové obrazy. Zajímavá témata nabízí také spolek AvantgArt, který se stará o Zauhlovačku a vymýšlí i kurzy, při kterých se naučíte čalounit sedáky nebo renovovat dřevěný nábytek. A kdo se nebojí pořádné práce, tomu může být blízká myšlenka dílny Tvoříme z palet, kde nejen nabízí vybavené pracoviště, ale také zajišťují kurzy pro začátečníky.

EKOPark Liberec

EKOParku se říká „zelené srdce města“ a tohle označení si plně zaslouží. Je to místo, kam v letní sezoně míří rodiny s dětmi, aby si tu vyzkoušely stezku naboso, prošly se blátem nebo třeba nakrmily místní kozy. Dospělí si pak mohou užít relax v houpacích sítích nebo nad kávou v Kavárně Pokec v korunách stromů, zatímco děti jim připraví dobroty v  blátivé kuchyni a vyrobí suvenýry v ekodílničce. Volný čas offline rozhodně není nuda!

Farmářské trhy

Každou středu a čtvrtek až do půlky listopadu nabízí regionální pěstitelé na Farmářských trzích v ulici 5. května (vedle radnice) domácí ovoce, zeleninu, sazenice květin, pekařské dobroty nebo třeba různé druhy ryb a skvělé pivo. Oblíbené jsou také tradiční Farmářské trhy u OC Forum, kde najdete to nejlepší od místních farmářů, a to každý den (kromě neděle) už od 7 hodin ráno.

Bleší trhy

Dvakrát do měsíce se v sobotním dopoledni konají na parkovišti u Home Credit Areny Bleší trhy – Všehotrhy, kde můžete prodat, co již nepotřebujete, nebo naopak koupit, co nechtějí druzí.

Putovní městské trhy

V Liberci se příležitostně konají moderní městské TaTrhy, které lákají na pestrou směsici zboží. Najdete tu výborné jídlo a pití, originální kousky od designových umělců z celé republiky i poklady z půdy.

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load