>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Turnovský cyklookruh

Turnovský cyklookruh, autor: Archiv TPCR

Český ráj

Pokud rádi jezdíte na kole a chcete lépe poznat okolí Turnova, je tu pro Vás připravený Turnovský cyklookruh, který vede kolem mnoha zajímavých míst, památek a krásných výhledů.

Cyklookruh je značen místním značením, vedoucím po stávajících cyklotrasách a silnicích III. a IV. třídy s minimální automobilovou dopravou. Na celé trase jsou umístěna odpočívadla a stojany s přehlednou mapou. Cyklookruh je dlouhý 24 km a vede kolem města Turnova a přilehlých vesnic. Na trasu můžete nastoupit kdekoliv, třeba u vlakové zastávky Turnov – město.

K zajímavostem na trase patří Kalvárie na Vrchhůře - pískovcové sousoší bezejmenného autora z konce 18. století. Stojí na jednom z nejvýše položených míst v katastru města a otevírá se odtud krásný výhled na město s dominantním novogotickým chrámem Narození Panny Marie, na hrad Valdštejn, Trosky a na další zajímavosti Českého ráje. Trasa vede také kolem Pivovaru Rohozec, založeného na počátku 20. století. V Ohrazenicích budete míjet Pyrám, kamenný rozcestník z roku 1813 udávající tři hlavní směry na Turnov, Mladou Boleslav a Liberec. Zajímavé jsou i dva kostely na trase, kostel sv. Jakuba v Přepeřích z poloviny 16. století a nejstarší kostel v Turnově - sv. Jana Křtitele v Nudvojovicích z přelomu 12. a 13. století.


Příloha

Fotogalerie

Turnovský cyklookruh, autor: Archiv TPCR

Turnovský cyklookruh

 
Turnovský cyklookruh, autor: Archiv TPCR

Turnovský cyklookruh

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load