>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Dámy, Liberec je vám šitý na míru

Ilustr. foto, autor: Black Mountain

Jizerské hory

Liberec

Víte, kam bychom vzali naši kamarádku, která k nám přijela na návštěvu? Rozhodně ji provedeme po místních designových obchůdcích, zajdeme posedět do dobré kavárny, prohlédneme si zajímavé umění, trochu si sportem protáhneme tělo a konec dne bude patřit relaxu na masáži nebo v sauně. Půjdete do toho s námi?
Obchůdky s osobitým designem

Black Moutain je liberecká značka, za kterou stojí s šikovnýma rukama a hlavou plnou nápadů Lucie Erin Laštůvková (za svobodna Černohorská – odtud ten název). Lucka ve své práci prosazuje myšlenky jednoduchosti, pohodlí a volnosti s překvapivými detaily. V jejím obchůdku koupíte originální sukně, šaty a trička pro malé i velké parádnice.

Pohodlné a stylové oblečení, které bylo vymyšlené v lese a ušité u nás, najdete v obchodě Hank. Nám se líbí jednoduché linie a hravý minimalismus jejich kolekce „z lesa“. Tohle je zkrátka oblečení přesně pro ty, kteří cítí, že právě sem patří. Stačí se přidat k názvu jejich webovek „I am Hank“.

Pink Tina je „podnikající máma“, která si pořídila pro radost svou i naši krámek plný krásné módy, šperků, doplňků a dekorací. Sama říká, že obléká „české ženy do českých značek“. Fandíme jí a můžeme potvrdit, že od ní s prázdnou rozhodně neodejdete.

Dopřejte si po hrstce z české tvorby, zajděte do obchůdku Hrst. Tady si tři mladé dámy splnily svůj sen a podařilo se jim vykouzlit místo plné báječného designu. Najdete tu šicí ateliér značky Tochceš i prodej dalších značek, kterými jsou třeba: Playbag, Herbalka, Kudlanka, Pohana, Papelote a další…

Pohoda na kávou nebo dobrotami

Hitem dnešní doby jsou kavárny. A není divu, v tom rychlém klusu všedních dní si trochu rozmazlování zaslouží každý. Natožpak ženská. V Liberci je skvělých kaváren už tolik, že jsme jim věnovali samostatný článek – designové kavárny. Mrkněte tam.

A pokud si chcete koupit výběrovou kávu nebo třeba pomůcky na její přípravu i s sebou domů, pak zajděte do Sweet City, Liberecké pražírny nebo třeba Ape Křižany. Tam koupíte i kvalitní čaje nebo za Ještědem upražené oříšky. A neodpustíme si poslat vás i na Kus žvance do obchůdku, kde najdete poctivé zavařeniny, marmelády, med i další delikatesy od farmářů, kvalitní vína, jogurty, čerstvé ovoce a müsli.

Zážitky kulturní i sportovní

Málokterá žena odolá příležitosti prohlédnout si zajímavé umění. V Liberci máte možností hned několik. Můžete navštívit třeba menší galerie nebo se zkuste ponořit do vln umění v Oblastní galerii Liberec Lázně. Nádherné výstavní prostory tu vyplňují obrazy, sochy, fotografie nebo příležitostné performace. Hlavně přitom dbejte pokynů a nezapomeňte ždímat plavky do výlevky. :-)


Je nám jasné, že spousta žen ráda sportuje. A vy určitě také. Výhodou Liberce je možnost vybrat si, jestli si chcete zasportovat v přírodě a vyrazíte tak na pěší turistiku nebo cykloturistiku do Jizerských hor či na Ještěd, nebo dáte přednost ostřejšímu tempu ve sportovních areálech městských.

Příjemná relaxace

Naše představa relaxace je pohoda, pohoda a ještě jednou pohoda. Co může být lepšího, než si po náročném dni dopřát „ohlušující“ ticho v páře, kdy vám sauna vyžene z těla všechen stres a napětí. Nebo třeba masáže. Je přece tak příjemné, když se pro změnu někdo postará o vás. A znáte léčivé rybičky Garra rufa? Tyhle potvůrky vám obrousí nožky do krásy. Po proceduře už budete vědět odpověď na naši otázku – zda koušou nebo líbají…?

Suvenýry pro sebe i své blízké

Když se člověk toulá po výletech, rád si z nich vozí domů kromě zážitků a vzpomínek i hmatatelné suvenýry. Pokud chcete věnovat opravdu nápadité dárky z místních končin, pak je určitě nejlepší nakupovat u regionálních výrobců Jizerských hor. Nejenže si můžete pořídit originální oblečení, doplňky, šperky, dekorace nebo třeba regionální potraviny, ale nabízí se vám u nich i možnost si vyzkoušet šikovnost při vlastním tvoření.

No a na závěr samozřejmě musíme zmínit i drobnosti s motivem Liberce, které koupíte u nás v libereckém infocentru. Legendární plecháček, plátěná vybarvovací taška, ale i regionální bižuterie nebo keramika... uvidíte, že i u nás najdete zajímavé předměty, které umí potěšit. Jen tak mezi námi, dámy, určitě by byl hřích vracet se z návštěvy našeho Křišťálového údolí bez šperku na památku. My máme šikovné řemeslníky, vy máte vkus. Dohromady je to ideální kombinace.

Prošli jsme s vámi celý Liberec. Vzali jsme vás na místa, kam sami rádi chodíme. Podělili jsme se o naše zkušenosti a tak věříme, že se vám v Liberci bude líbit.


Příloha

Fotogalerie

Ilustr. foto, autor: Black Mountain

Ilustr. foto

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load