>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Klíč - dominanta u Nového Boru

hora Klíč

Lužické hory a Žitavské hory

Půldenní výlet Vás dovede z Nového Boru na horu Klíč s krásným kruhovým výhledem. Cesta je dlouhá 11 km o střední náročnosti.

Nový Bor - vrchol Klíče – Nový Bor - 9 km

Nový Bor náměstí Míru (červená značka) - rozcestí Sedlo pod Klíčem - vrchol Klíče – rozcestí Sedlo pod Klíčem (modrá značka) – rozcestí Pod Zaječím vrchem (zelená značka) – Nový Bor 11 km

Popis trasy:

Z náměstí v Novém Boru se vydáme po červené značce přes místní část Arnultovice mírným stoupáním kolem zahrádkářské kolonie, hájovny a kolem Lesní studánky dojdeme až k rozcestníku u Kamzičí studánky (4 km). Vystoupáme kolem kamenného moře do sedla Klíče. Z vrcholu je v případě dobré viditelnosti krásný výhled na horu Ještěd, vrcholy Českého středohoří a Lužických hor. V případě velmi dobré viditelnosti lze vidět i Krkonoše. Z vrcholu se vrátíme zpět k rozcestníku v sedle pod Klíčem a zde se napojíme na modrou turistickou značku, pohodlně sejdeme až na rozcestí Pod Zaječím vrchem a zde odbočíme na zelenou turistickou značku a sejdeme zpět Arnultovicemi do Nového Boru.

Zajímavosti na trase:

Hora Klíč - osamocený výrazný znělcový suk, vynikající kruhový rozhled za dobré viditelnosti. Vrcholová část je přírodní rezervací.

Sklářské muzeum v Novém Boru - ojedinělá  kolekce skla podávajícího pravdivý obraz o výrobě skla v oblasti Lužických hor na přelomu 19. století a v první polovině století dvacátého.


Příloha

Fotogalerie

hora Klíč

hora Klíč

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (317)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load