>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Navštivte Vrchlabí v zimě

Vrchlabí náměstí zima, autor: KRkonoše - svazek měst a obcí, Radek Vich

Krkonoše

Horské město Vrchlabí leží v srdci krkonošských hor. Nabízí svým návštěvníkům skvělé vyžití po celý rok. V zimní sezoně určitě navštivte toto malebné město a vyzkoušejte místní běžecké okruhy ve Vejsplaších, kde můžete trénovat až do setmění, neboť je areál osvětlen.

Pravidelně upravované běžecké tratě ve Vejsplaších jsou kousek od centra města.  Uměle zasněžená trať je dlouhá 3,75 km a osvětlená do 20 hodin každý den. Další kilometry upravovaných běžeckých tratí vedou z Vrchlabí směrem na Strážné, Špindlerův Mlýn, Benecko, Dolní Dvůr, Lánov, Černý Důl či Horní Brannou a Jilemnici. O jejich sjízdnosti a úpravě se dozvíte na webu www.bilestopy.cz. 

Ve městě najdete také čtyři lyžařské areály. Skiareál Herlíkovice-Bubákov a Skiareál Herlíkovice můžete projezdit na jeden skipas a využít Skibus zdarma. Oba skiareály nabízí zázemí pro rodiny s dětmi i pro náročné lyžaře. Z Herlíkovic se můžete vypravit čtyřsedačkovou lanovkou na Přední Žalý 1019 m n. m. a podívat se na zasněžené vrcholky Krkonoš z 18 m vysoké kamenné rozhledny. Skiareál Kněžický vrch-Kebrlák se nachází 400 m od centra města. Je ideálním areálem pro začínající lyžaře. Běžeckou stopou se můžete dostat až do Vejsplach. A posledním lyžařským areálem ve Vrchlabí je Skiareál Kněžický vrch, který je ideálním místem pro děti i začínající lyžaře. Nastoupit zde můžete na běžecké tratě, které vás zavedou až na Benecko či Horní Mísečky.

Ze zimních radovánek si tu můžete také užít bruslení v krytém zimním stadionu  v centru města. Anebo si tu vychutnat večerní hokejový zápas místního týmu. 

Ve dnech odpočinku a relaxace navštivte Krkonošské muzeum Čtyři historické domky s bohatou expozicí o městě Vrchlabí a životě v Krkonoších. Příjemný klid v centru města skýtá zámecká a klášterní zahrada. V blízkosti zahrad stojí za návštěvu Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání Krtek, jehož autorem je architekt Ing. arch. Petr Hájek. Každoročně potěší návštěvníky města dřevěný Krkonošský pohádkový betlém v životní velikosti, který je umístěn na okraji zámeckého parku vedle náměstí TGM.

Na náměstí v budově radnice nezapomeňte zavítat do Regionálního turistického informačního centra Krkonoše, kde získáte nespočet zajímavých nejen tištěných informací, které vás provedou křížem krážem Vrchlabím a poodhalí Vám další střípky z historie i současnosti města.


Příloha

Fotogalerie

Vrchlabí náměstí zima, autor: KRkonoše - svazek měst a obcí, Radek Vich

Vrchlabí náměstí zima

 
Krkonošské muzeum, autor: Krkonoěe - svazek měst a obcí

Krkonošské muzeum

 
Zámek, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Zámek

 
Krkonošský betlém, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Krkonošský betlém

 
Dům se 7 štíty, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Dům se 7 štíty

 
nám. T.G.M. radnice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

nám. T.G.M. radnice

 
Vejsplachy, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Vejsplachy

 
Vejsplachy - běžecký ráj, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí

Vejsplachy - běžecký ráj

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (314)
 
50% (322)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load