>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Na Kristýnu a zpět

Ilustr. foto

Jizerské hory

Liberec

Web: www.mapy.cz/s/gotukaduba

Cyklovýlet nás zavede k vyhledávánému jezeru Kristýna na hranicích tří států.

Kolik toho najezdíme: 60 km, https://mapy.cz/s/gotukaduba

Jak to bude náročné: **

Kudy se vydáme: Liberec – Machnín – Andělská Hora – Chrastava – Bílý Kostel – Hrádek nad Nisou – Chotyně – Grabštejn – Václavice – Bílý Kostel – Machnín - Liberec

Z Liberce pojedeme po cyklotrase Odra-Nisa č. 14A do Machnína. Při průjezdu tímto místem se držíme značení cyklotrasy Ondra-Nisa č. 21A. Na křižovatce pod Kryštofovým Údolím volíme cestu vpravo nahoru, po silnici č. 592, která vede do Andělské Hory. Při příjezdu do Chrastavy si trochu zakličkujeme, nejprve odbočíme vpravo a hned poté zase vlevo k řece. Přejedeme mostek a ještě jednou se stočíme doleva, kde už začíná nová část cyklostezky. Teď nás čeká několik kilometrů pohodové cesty kolem řeky Nisy, kterou si opravdu užijeme.

Ve chvíli, kdy cyklostezka končí, přejedeme most přes řeku a napojíme se na značenou cyklotrasu Ondra-Nisa č. 14, díky které dojedeme do Bílého Kostela. Stále se věrně držíme značení č. 14, které vede přes Dolní Suchou a Chotyni až do Hrádku nad Nisou, kde se nachází náš dnešní cíl – vodní nádrž Kristýna. Vodní plocha tu vznikla zatopením lignitového dolu a zdejší krásně čistá voda přímo vybízí k příjemnému osvěžení před další cestou.

Kdo svůj příděl sil už pro dnešní den vyčerpal, může se z Hrádku vrátit do Liberce vlakem. My, kteří v záloze stále ještě nějakou energii máme, se vydáme nazpět do Chotyně po již známé cyklotrase Ondra-Nisa č. 14. Tady se odpojíme od původní cesty, přejedeme přes most a nově budeme pokračovat po značené trase č. 3069, která nás přivede pod Hrad a zámek Grabštejn. Ten nám nabízí k prohlídce nejen gotické hradní sklepení, dvě patra zámku vybavená původním nábytkem a obrazy, ale především unikátní renesanční kapli sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z 16. století.

Naše putování pokračuje kolem Grabštejnského rybníku a Václavické přehrady do Václavic. Tady na křižovatce ve tvaru Y odbočíme vpravo, stále po trase značené číslem 3069. Průjezd mezi pastvinami a výhledem na Ještěd na nás zajisté udělá velký dojem. Příjemný sjezd nás dovede zpátky do Bílého Kostela, kudy už jsme dnes jednou projížděli. Do Liberce se vracíme bok po boku naší staré známé dálkové cyklotrasy Ondra-Nisa č. 14.


Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load