>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Pohodová do Chrastavy

Ilustr. foto

Jizerské hory

Web: www.mapy.cz/s/regehumuju

Krátký a nenáročný výlet je vhodný pro každého cyklistu, který se chce trochu projet, aniž by se přitom úplně zničil.

Kolik toho najezdíme: 27 km, https://mapy.cz/s/regehumuju

Jak to bude náročné: *

Kudy se vydáme: Liberec – Stráž nad Nisou – Horní Chrastava – Chrastava – Andělská Hora – transbordér – Machnín - Liberec

Z Liberce vyjedeme po cyklostezce č. 3065 do Stráže nad Nisou a přes Horní Chrastavu se přehoupneme přímo do Chrastavy. Na vyvýšeném místě vpravo nad řekou uvidíme kostel sv. Vavřince, který v sobě ukrývá několik oltářních obrazů od místních rodáků a také přibližně tunovou Zuzanu – zdobený věžní zvon z roku 1601. Kousek odtud, po proudu Jeřice, najdeme cíl našeho výletu - Hasičské muzeum. Muzeum bylo založeno ke 120. výročí vzniku místního sboru dobrovolných hasičů a vystavená historická hasičská technika je jednou z největších expozic tohoto druhu v ČR.

Po prohlídce příjemně poklidného městečka pošlapeme zpátky do Liberce pod dálkové cyklotrase Ondra-Nisa č. 14, která vede od Hasičského muzea kolem vlakového nádraží přes Andělskou Horu. Zdejší továrny jsou památkou na textilní průmysl, který byl i tady velice dominantní.  Pod zříceninou hradu Hamrštejn se určitě krátce zastavíme u zdejšího transbordéru přes Lužickou Nisu, bude to příjemné zpestření naší cesty. Od transbordéru pokračujeme po cyklotrase Ondra-Nisa č. 20. V Machníně na křižovatce odbočíme vpravo, kolem pošty po cyklotrase Ondra-Nisa č. 14, která míjí jízdárnu a malé Muzeum papírové krásy. Do centra Liberce pak dojedeme po cyklotrase č. 14A, která vede kolem stadionu FC Slovan zpátky do centra Liberce.


Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load