>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Návštěvnost Greenway Jizera v roce 2019

scr cyklojízda, autor: Pavel Charousek

Český ráj

Monitoring návštěvnosti stezky Greenway Jizera probíhá od roku 2013, kdy byl nově vybudovaný úsek v lokalitě Malá Skála, Křížky. Od července 2015 je zde instalován pevný sčítač návštěvnosti.

Na konci dubna loňského roku byly na cyklotrasu č. 17 – Greenway Jizera Středočeským krajem umístěny dva nové sčítače návštěvnosti, a to do lokality Mladá Boleslav, Podlázky (ve směru na Hrdlořezy) a na okraj katastru Lázní Toušeň (ve směru na Zápy). Oba sčítače rozlišují, podobně jako sčítač v Malé Skále, cyklisty od pěších - s rozlišením směrů pohybu.

Informace o návštěvnosti cyklotrasy v prodloužené letní cyklistické sezoně od května do října 2019:

Celková návštěvnost za sledované období byla v Mladé Boleslavi naměřena v počtu 31.320 pěších/cyklistů v obou směrech, v Lázních Toušeň 60.658 pěších/cyklistů v obou směrech (zde se kromě příjezdu na Greenway Jizera od Prahy jedná také o jeden z příjezdů na Labskou stezku).

Vzhledem k tomu, že sčítače jsou v lokalitách umístěny nově, není k dispozici srovnání s předchozím obdobím. Jako srovnání tedy slouží sčítač na GWJ u Malé Skály, která patří mezi TOP monitorované cyklo-destinace v ČR.

Za stejné období květen–říjen 2019 zaznamenal sčítač v Malé Skále návštěvnost celkem 134.743 pěších/cyklistův obou směrech.

Jako srovnání máme k dispozici data za stejné období v roce 2018, kdy zde projelo/prošlo celkem 139.420 uživatelů stezky. V roce 2017 to bylo 132.005 návštěvníků.

Naměřené hodnoty vypovídají o meziročním kolísání návštěvnosti stezky (rozptyl v řádu jednotek procent), stejně tak poměru pěších/cyklistů či směrů pohybu návštěvníků. Celková úroveň návštěvnosti je však stabilizovaná a dle všeho dosáhla stropu daného limitem území a kapacitou stezky.

www.greenway-jizera.cz
Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load