>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Dvě věže a tři restaurace aneb z Bedřichova do Liberce

Rozhledna Liberecká výšina, autor: Pavel Daněk

Jizerské hory

Liberec

Web: www.mapy.cz/s/hujahosaco

Pokud se chcete v zimě projít přírodou, aniž byste zapadli do závějí, nebo se pletli do cesty běžkařům, doporučíme vám pohodlnou cestu jizerskými lesy z tzv. Maliníku (sedlo nad Bedřichovem) do libereckých Lidových sadů. A jen tak pro pořádek - stejnou cestou se můžete vydat samozřejmě také v létě, o hezké zážitky rozhodně ochuzeni nebudete.

Jak dlouho půjdeme: 5 km, https://mapy.cz/s/hujahosaco

Kudy se vydáme: Z centra Liberce autobusem Liberec-Bedřichov (Fügnerova ul. - Bedřichov, Maliník) - Česká chalupa  - rozhledna Liberecká výšina - rozhledna Lidové sady - tramvaj č. 2 nebo 3 (Lidové sady-ZOO - Fügnerova ul.)

Co cestou uvidíme:

Navržená trasa je dlouhá necelých pět kilometrů, a téměř po celou dobu vede z kopce dolů, takže je oblíbená nejen pěšími výletníky, ale také sáňkaři, pejskaři a rodinami s dětmi. Na začátek cesty – Maliník – nás pohodlně dopraví autobusy. Skvělé jídlo a usměvavá obsluha ve stánku na Maliníku nás patřičně naladí k výletu. Odtud už se vydáme po červené značce dolů z kopce. Po půldruhém kilometru cesty se před námi vynoří restaurace Česká chalupa, kde si můžeme opět dát něco dobrého k jídlu a pití nebo prostě jen trochu rozmrznout před další cestou.

Odtud pokračujeme po červené dále až ke Strážnímu buku, kde se napojíme na žlutou značku, která nás dovede před tajemný hrad ukrytý v lese, což je další restaurace a zároveň i rozhledna Liberecká výšina. Z Výšiny nám potom zbývá už jen závěrečný kilometr a půl ke druhé rozhledně – budově kulturního centra Lidové sady s vyhledávanou restaurací Formanka.

Tady námi navržená trasa končí. Když už jsme však doputovali právě sem, můžeme využít příležitosti a navštívit ještě sousední areál zoologické zahrady. Přímo před budovou Lidových sadů je zastávka tramvají, které nás poté dopraví do centra Liberce nebo se můžeme vydat podél kolejí dál pěšky a prohlédnout si tak ještě nejkrásnější libereckou čtvrť Staré Město.

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load