>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Z Krompachu na Hvozd přes Jánské kameny

Vrchol Hvozd

Lužické hory a Žitavské hory

Nenáročná vycházka s překrásnými výhledy na Lužické a Žitavské hory

Nástupní bod je půvabná obec Krompach s řadou zachovalých podstávkových a hrázděných domů a krásným výhledem na jednu z lužických sedmistovek – Hvozd. Vyrazíme po zelené značce směrem na část Valy a u penzionu Na Hřebence se vydáme spojovací silničkou na žlutou značku. Po žluté budeme putovat až na rozcestí se značením naučné stezky a ukazatelem Jánské kameny. Naučná stezka Vás seznámí nejen s geologickými zajímavostmi, faunou a flórou této lokality, ale i historií chaty Johannisstein. Výhledy jsou kouzelné – na Oybin a Žitavské hory, na Luž, na Hvozd a celý masiv Lužických hor.

Vrátíme se na žlutou turistickou značku a dostaneme se na hranici s Německem. Zde půjdeme dále po modré značce až na Hvozd (35 minut cesty). Stoupání je vcelku pohodlné. Na vrcholu si můžeme užít výhledy z rozhledny či z druhého vrcholu z plošiny. Kruhový rozhled je odměnou za vynaloženou námahu. Zpět do Krompachu se dostaneme po červené značce. V obci nevynechejte malou odbočku k „tisíciletému“ tisu s obvodem kmene přes 4 metry.

Celková délka trasy: 7,5 m

Náročnost: střední


Fotogalerie

Vrchol Hvozd

Vrchol Hvozd

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (312)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load