>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za skalními reliéfy do Radvance

Malá Ukřižování Krista

Lužické hory a Žitavské hory

Radvanec nabízí nečekané poklady - skalní reliéfy pozdního baroka a romantismu 19.století.

Z Nového Boru do Radvance a zpět od Radvaneckého rybníka po pohodlné cyklostezce do Nového Boru. Celkem pro pěší cca 3 - 4 hodiny cesty, výlet je vhodný i pro cyklisty. 

Výlet zahájíme na náměstí v Novém Boru a vyrazíme po zelené turistické značce až k Havraním skalám. Jediný náročnější úsek je výstup na vyhlídku Havraních skal, který Vás však odmění krásným kruhovým výhledem do okolí.  Od Havraních skal putujeme stále po zelené až na rozcestí, kde se stočíme na modrou značku do Radvance. Návštěva Radvance je jedno překvapení za druhým. Krásné skalní reliéfy jsou však hlavním dnešním cílem. Nedlouho po napojení na modrou značku máme po pravé straně v úvozu první skalní reliéf, a to Ukřižování Krista, který pochází možná již ze 40. let 18. století. Další najdete již v Radvanci v zahradě u poloroubené chalupy po levé straně. Prakticky uprostřed obce u obecního úřadu si můžete prohlédnout budovu bývalého mlýna /nyní v rekonstrukci/ s náhonem a dochovanými částmi mlýnského kola. Volte cestu za mlýnem - dlážděnou stezku vzhůru okolo dalšího skalního reliéfu a řady sklípků vytesaných do skály. Radvanec tedy není jen Radvanecký rybník, který rozhodně láká k vykoupání. Do Nového Boru se dostanete po cyklostezce začínající v ulici Polní nedaleko rybníka. 

Příloha

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load