>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Skála smrti a socha Josefa II.

josef II

Lužické hory a Žitavské hory

Krátký výlet pro celou rodinu ke Skále smrti - skalnímu reliéfu, který ukazuje pověst o dívce a rytíři, a k soše Josefa II, který obec Kunratice u Cvikova navštívil a na jeho počet pak nechali místní občané sochu zhotovit.

Krátký rodinný výlet v Kunraticích u Cvikova nabízí návštěvu hned několik zajímavých turistických míst. U hlavní silnice můžete vidět chátrající budovu bývalého nádraží ze slavného českého filmu Rodinné trampoty oficiála Tříšky, v centru obce najdete krásně zbarvenou litinovou sochu Josefa II. Socha neměla zrovna jednoduchý "život", stěhovala se z místa na místo až se opět vrátila na své původní místo na návsi a kamenný podstavec. Po zelené turistické značce se vydejte k dalšímu cíli, a to ke Skále smrti - ve skále vytesaný reliéf odkazuje na pověst o dívce, která skočila (a přežila) z vysoké skály, zatímco její pronásledovatel, rytíř na koni, skočil a …. nepřežil. Stejnou cestou se vrátíme zpět do centra obce.

Příloha

Fotogalerie

skála smrti

skála smrti

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load