>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Za výhledy do Českého ráje

Prachovské skály, autor: Pavla Bičíková

Český ráj

Český ráj je proslulý mimo jiné nádhernými výhledy. A protože fenoménem celého území jsou skalní města, najdete tu kromě rozhleden i mnoho skalních vyhlídek. A i to je jeden z důvodů, který láká turisty k návštěvě Českého ráje.

Náš tip na výlet je okruh, kde si výhledů užijete spousty. Začnete v Prachově, kde se vydáte po modré turistické trase směrem na vrch Brada. Výstup na tento vrch určitě stojí za to, protože se Vám nabídne nádherný výhled na Jičín a okolí. U tohoto vrchu najdete i unikátní Rumcajsovu jeskyni, kde na vlastní oči uvidíte, kde Rumcajs spal a kde Manka vařila!

Zpátky se vydáte pro změnu po zelené trase, kde narazíte na další vyhlídkový bod a tím je Přivýšina, kde se nachází vyhlídka Václava Čtvrtka. Zde se můžete kochat výhledem na dominantu Českého ráje – zříceninu hradu Trosky. Teď už můžete pokračovat do Prachova, které rozhodně nemůžete vynechat, pokud chcete objevit nádherné vyhlídky - těch je totiž v Prachovských skalách nespočet! Ve skalním městě je mnoho značených tras a záleží jen na vás, kterou si zvolíte. Na každé z nich je vyhlídka téměř „na každém rohu“. Pokud se chcete vyhnout nejfrekventovanějším místům v Prachovských skálách, doporučujeme se jít podívat na vyhlídku Ervínův hrad, která je od centrální části skalního město vzdálená pár set metrů, ale přeci jen ne až tak známá a turistů zde potkáte o poznání méně.


Příloha

Fotogalerie

Vrch Brada, autor: Jiří Morávek

Vrch Brada

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load