>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Co dělat, když nelyžujeme?

Snowtubing Benecko, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Krkonoše

Web: krkonose.eu

Snowtubing, na bobové dráze v ledovém korytě, bruslení na ocelových nožích, z kopce na saních, nebo snazší chůze ve sněhu? Tipů a tras na jednodenní nebo polodenní výšlapy je tu nepřeberně.

Snowtubing v ledovém korytě

Zabořeni v gumovém kole profrčíte ledovým korytem s terénními nerovnostmi a zatáčkami, v podvečerním šeru i na osvětlené dráze. Veselý adrenalin zažijete např. na Benecku U Jeriů, ve Snowtubing Parku v Peci pod Sněžkou, Rokytnici nad Jizerou ve Ski areálu Bosíno, ve Špindlerově Mlýně na Bedřichově nebo ve Svatém Petru u Hotelu Olympie anebo v Žacléři v Prkenném Dole.


Na bobové dráze v nerezovém korytě 

Nezapomenutelným zážitkem je jízda na bobové dráze v Harrachově a Špindlerově Mlýně. V nerezovém korytu, díky účinnému brzdnému systému, se můžete svézt na speciálním bobu i v zimním období. Každý může zvolit svoji rychlost i styl.


Bruslení na ocelových nožích

O tom kdy a jak člověka napadlo využít rychlého a lehkého pohybu po zamrzlé vodní ploše nejsou doklady. Pravděpodobně tento "dopravní prostředek" využívali lidé při lovu či dlouhých cestách za zvěří. V Krkonoších se bruslení šířilo a stalo oblíbenou zábavou.

Tipy

Zimní stadiony - Vrchlabí, HC Trutnov, TJ Bruslařský klub Nová Paka, Zimní stadion Dvůr Králové nad Labem.

Uměle vytvořené ledové plochy - v Kunčicích nad Labem, ve Špindlerově Mlýně, v Černém Dole, v Martinicích v Krkonoších, na Benecku aj.

Bruslení ve volné přírodě - Špindlerův Mlýn – Labská přehrada, Horní Branná, za Harrachovskou hrobkou sv. Kříže, Nová Paka – rybníček ve Štikově jako součást města a Farský rybník nedaleko od zimního stadionu v Nové Pace směrem na Starou Paku v ulici Havlova, aj.

Snazší chůze ve sněhu

Tras na jednodenní nebo polodenní výšlapy je tu nepřeberně. Vlastně všechny zimní značené cesty, kromě uzavřených, se dají projít na sněžnicích.

Tipy

- Harrachov – Labská bouda (13 km) nebo Harrachov – Horní Mísečky (19 km) - Stoupání do 1340 m n. m. k Labské boudě nebo do 1396 m n. m. k Vrbatově boudě, poté klesání na 1000 m n. m. na Horní Mísečky.

- Labská bouda – Pláň (23 km) nebo Horní Mísečky – Pláň (17 km) - Stoupání do 1396 m n. m. k Vrbatově boudě a poté klesání na Horní Mísečky a další klesání do Špindlerova Mlýna. Odsud začíná velké stoupání až do nadmořské výšky 1340 m.

- Pláň – Černá hora (12 km) - Klesání z 1198 m n. m. z Pláně k Lesní boudě a odtud pozvolné stoupání na 1299 m n. m. na Černou horu.

- Černá hora – Pec pod Sněžkou – Malá Úpa (17 km) - Klesání z 1299 m n. m. z Černé hory Pece pod Sněžkou a odsud pozvolné stoupání na 1108 m n. m. do Malé Úpy.

- Černá hora – Horní Albeřice – Malá Úpa (27 km) - Klesání z Černé hory do Horního Maršova a odsud stoupání k Rýchorské boudě, do Horních Albeřic a pozvolné stoupání do Malé Úpy na 1108 m n. m.

Další místa, kde se můžete procházet zimní krkonošskou krajinou na sněžnicích

- Okolí Horních Míseček a okolí Vítkovic v Krkonoších.

- Z Benecka k rozhledně Žalý, která nabízí nezapomenutelné výhledy.

- Po značených trasách na Výrovku, Luční boudu, do Modrého dolu nebo směrem k Dolnímu Dvoru na Hannapetrovu paseku, na Friesovy boudy.

- Kolem Černé hory a Černohorského rašeliniště, pro přiblížení do Janských Lázní lze využít kabinovou lanovku.

Z kopce na saních

Sáňkování je vítanou kratochvílí. Děti se mohou vyřádit s dospělými. V Krkonoších se jezdí z pořádných kopců na udržovaných cestách, které jsou delší než ty největší sjezdovky.

Tipy

- Ze Špindlerova Mlýna vás vyveze autobus, trasa začíná od Erlebachovy boudy na placené sáňkařské dráze. Sjezd dolů vede převážně lesní cestou. Dojezd je v údolí Bílého Labe u Dívčích lávek. Zpátky do centra se vracíte pěšky. Dráha je večer osvětlená.

- Sjezd od Petrovky  - vyvezte se autobusem ze Špindlerova Mlýna ke Špindlerově boudě. Odtud po hřebeni k Petrově boudě a po cestě přes někdejší Davidovku do Šp. Mlýna.

- Z Medvědína – Vodovodem - lanovkou vyjedete na Medvědín a sjíždíte po horské silnici, po které se v zimě lyžuje na Horní Mísečky. Odtud „modrou - Vodovodní“ sjezdovou tratí do Špindlerova Mlýna.

- Černohorská sáňkařská cesta - od horní stanice kabinkové lanovky kopíruje 3,5 km trasu silnice Černou horu z Janských Lázní. V závěru sjezdu podjedete vlek a na společném dojezdu od sjezdovek se vrátíte k dolní stanici lanovky.

- V Černém Dole si užijete jízdy s dětmi na kopci Hřbiťák vedle místního hřbitova.

- Pec pod Sněžkou  - lanovkou na Růžovou horu a sjezd přes Růžohorky, Portášky, do Pece nebo Velké Úpy.

- Pec pod Sněžkou - lanovkou na Hnědý vrch a přes Liščí louku a Lesní boudu zpět do Pece pod Sněžkou.

- Malá Úpa – Žlutá cesta - vede od chaty Jelenka. Je upravována rolbou nebo skútrem. Měří 4 kilometry a končí u hlavní silnice na Pomezní Boudy. Je vhodná pro rodiče s dětmi.

- Malá Úpa - Po modré – měří 2 kilometry, vede od kostela sv. Petra a Pavla v Dolní Malé Úpě a končí u Spáleného Mlýna. Je cestou s mírným sklonem se smíšeným provozem. Musíte na ní dojít pěšky od Spáleného Mlýna, nebo se svést skibusem k chatě Moravanka, odtud pěšky ke kostelu a pak na saních dolů.

- Trutnov - svah vede od trutnovského lesoparku na tzv. paradráze od dřevěného altánku dolů k městu.

- Rokytnice nad Jizerou - rodinné sáňkování v areálu Modrá Hvězda, kde je klouzačka.

- Benecko - sáňkovat na vlastní nebezpečí můžete na přilehlých loukách. Doporučujeme cestu od rozhledny Žalý na Zlatou vyhlídku.

- Vrchlabí - sáňkovat, bobovat a kluzákovat se dá v areálu Vejsplachy.

Příloha

Fotogalerie

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Sáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

 
Bobová dráha Špindlerův Mlýn, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

 
Snowtubing, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Snowtubing

 
Snowtubing u Jeriů Benecko, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Snowtubing u Jeriů Benecko

 
Zimní stadion Vrchlabí, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Zimní stadion Vrchlabí

 
Kluziště v Rokytnici nad Jizerou, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Kluziště v Rokytnici nad Jizerou

 
Relaxpark Pec pod Sněžkou, autor: Krkonoše-svazek měst a obcí

Relaxpark Pec pod Sněžkou

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load