>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Zříceniny hradů Bradlec a Kumburk

Zřícenina hradu Kumburk, autor: Podobský Jakub

Český ráj

Zříceniny hradů bývají většinou volně přístupné. Jsou proto moc hezkým tipem na výlet i v zimním období. Obzvlášť za hezkého počasí je možné se z nich rozhlédnout se do širé dáli. V Českém ráji jich najdete hned několik, ale dvě z nich jsou od sebe vzdálené pouze 3,2 km a zvládnete je navštívit během jednoho odpoledne. Jedná se o zříceniny hradů Bradlec a Kumburk.

Zřícenina hradu Kumburk

Hrad Kumburk najdete poblíž obce Syřenov. Přístupný je po celý rok a vstupné je dobrovolné. Procházkou z obce Syřenov se vydejte po červené turistické značce. Po přibližně dvou kilometrech dojdete na rozcestí Pod Kumburkem a pokračujte opět po červené značce. Ta Vás zavede k samotné zřícenině hradu Kumburk. Celá tato trasa se dá zvládnout i s kočárkem. (S ním dojdete ke druhé vstupní bráně a stánku s občerstvením, pak se pokračuje po schodech do horní části hradu).

Z hradu se dochovaly podzemní paláce, ruiny hradeb, hranolové a kulaté věže a brány hospodářských budov. Byla zde postavena dřevěná vyhlídková plošina, ze které dohlédnete na Jičínsko, vrch Kozákov, za dobré viditelnosti i na Krkonoše a Orlické hory.

Zřícenina hradu Bradlec

Zřícenina hradu Bradlec je také celoročně volně přístupná. Stojí na dvou čedičových vrcholech. Od rozcestníku Na Klepandě v obci Syřenov Vás k ní dovede modrá turistická značka. Tato trasa však již pro kočárky vhodná není.  Z hradu se dochovaly tři stěny věže a zbytky zdí.

Příloha

Fotogalerie

Zřícenina hradu Kumburk, autor: Podobský Jakub

Zřícenina hradu Kumburk

 
Zřícenina hradu Kumburk, autor: Podobský Jakub

Zřícenina hradu Kumburk

 
Zřícenina hradu Bradlec, autor: Podobský Jakub

Zřícenina hradu Bradlec

 
Zřícenina hradu Bradlec, autor: Podobský Jakub

Zřícenina hradu Bradlec

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load