>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Procházka libereckou čtvrtí Kristiánov

Liberecký zámek, autor: Libor Sváček

Jizerské hory

Gutenbergova
Liberec, 460 01

Procházka kolem zámku, přehrady a zajímavých vil v její blízkosti.

Městská čtvrť Kristiánov byla vytvořena, aby doplňovala důstojné okolí libereckého zámku a Liebiegova paláce. Název této čtvrti je památkou na jejího zakladatele Kristina Filipa Clam-Gallasse. Výraznými budovami, které při cestě po Kristiánově potkáme, jsou nejen liberecký zámek, ale také krásná budova tělocvičny, klášter voršilek a především výstavní vily v okolí harcovské přehrady.

Králův háj je zajímavý především tím, že se jedná o první liberecké sídliště. Najdeme tu také několik sochařských objektů a nabízí se nám odsud i nevšední výhledy na Ještědský hřbet.

Až se ocitneme v místech, kde kdysi tlouklo srdce Liebiegova textilního impéria, později podniku Textilana, připomeneme si, že textilní průmysl v Liberci ovlivnil život několika generací i směřování celého regionu. Liebiegova vila a zázemí továrny – Josefínino údolí, dávají tušit velikost tehdejších majetků a velkorysost majitelů.

A naše malé doporučení – na procházku je dobré si vzít s sebou do kapsy „něco na zub“ pro ryby a kachny, žijící na přehradě. Krátké zastavení v příjemném prostředí přehrady určitě dodá této zajímavé vycházce kouzlo.

Mapka s trasou a podrobnějšími informacemi je k dispozici v příloze, nebo si ji zdarma vyzvedněte v našem informačním centru.

Příloha

Fotogalerie

Visit Liberec - Kristiánov - přehrada Harcov, autor: SML

Visit Liberec - Kristiánov - přehrada Harcov

 
Zlatý Lev, autor: p. Jirouš

Zlatý Lev

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load