>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Horní Branná

Horní Branná

Krkonoše

Horní Branná, 512 36

Telefon: +420 481 584 178, +420 481 584 179
E-mail: ou@hbranna.cz
Web: www.hbranna.cz

Obec Horní Branná leží asi 6 km východně od Jilemnice, v údolí potoka Sovinka ve zvlněné podkrkonošské krajině.

Obec se skládá z částí Horní Branná a Valteřice, které se v roce 1975 spojily. První zmínky o obci pocházejí již ze 14. století. S historií obce je spojeno jméno J. A. Komenského, který zde prožíval poslední měsíce svého života ve vlasti. Na jeho památku bylo v místním zámku zřízeno malé museum – Památník J. A. Komenského. Nejvýznamnější historickou památkou obce je již zmiňovaný zámek. Z dalších historických památek stojí za zmínku kostel sv. Mikuláše, hrobka Harrachů a budova bývalého špitálu stojící naproti hrobce. Zachovala se zde i řada roubených chalup, z nichž nejstarší je plátenický dům čp. 74 z 16. století. 

Navštívit můžete naučnou stezku s okruhem o délce 2,9 km. Jejím cílem je přiblížit návštěvníkům zajímavosti a skvosty Horní Branné. Jednotlivá zastavení stezky zahrnují i interaktivní herní prvky, které poskytnou zábavu menším i větším dětem. Součástí okruhu je i parkové zákoutí s posezením. Stezka se tak stává atraktivním prvkem návštěvy Horní Branné pro rodiny s dětmi i ostatní turisty.

Okolí obce Horní Branná je vhodné pro turistiku i cyklistiku a blízké svahy Krkonoš lákají v zimních měsících milovníky zimních sportů, zejména lyžování.

Příloha

Fotogalerie

Horní Branná

Horní Branná

 
Horní Branná

Horní Branná

 
 
 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load