>
>

Lázně Libverda

oficiální stránky obce
Úvodní strana

Cetenov

Obec Cetenov

Lužické hory a Žitavské hory

Cetenov, 463 48

GSM: +420 777 992 005
E-mail: podatelna@cetenov.cz
Web: http://cetenov.cz

Ves Cetenov leží asi 6 km jihozápadně od Českého Dubu. Seskupení vesnic tvořících současné území obce Cetenov patřilo odedávna k dubskému panství.

První dochovaná zpráva je v nejstarších Purkrechtních registrech, jež založil v roce 1536 pro vsi svého panství Jan z Vartenberka. Osady Cetenov, Vystrkov a Hrubý Lesnov ležely na důležité silnici z Prahy do Žitavy.

Z památek v obci stojí za zmínku kaple sv. Linharta, železný kříž, sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého, v Hrubém Lesnově zaujmou návštěvníky zachovalá roubená stavení. Návštěvníky obce Cetenov zaujme především krásná okolní příroda. Na území obce se střídají rovinatější náhorní plošiny a krásná údolí. Dominantní úlohu hraje malebné údolí Zábrdky, kde se prolínají nádherné břehové louky s lesními porosty.

 

Anketa

Souhlasíte s tím, aby se na zahradě MŠ vybudovalo pro děti nové hřiště?
 
49% (311)
 
50% (314)
Všechny ankety a kvízy
 

Lázně Libverda

Hledáte-li skutečnou perlu Jizerských hor, zavítejte do místa vzdáleného zhruba 30 km jízdy severovýchodně od Liberce. Mezi městy Hejnice a Nové Město pod Smrkem se nachází v půvabném podhůří severního úpatí Jizerských hor obec Lázně Libverda.


Partnerská města

swieradow zdroj mirsk trzebiel

Loga partnerů

Projekt byl podpořen z dotačního fondu Libereckého kraje.
banner cemba banner swieradowzdroj
Obecní úřad Lázně Libverda © 2007 | Lázně Libverda 16, 46362 Hejnice
Tel: 482 322 151 | E-mail: info@laznelibverda.cz
 
load